LiveJournal բլոգային ցանցի վրա կատարված վերջին DDoS հարձակումների մասին իր կարծիքը հայտնեց PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին LiveJournal-ի հարթակից օգտվող և մեծքանակ ընթերցողներ ունեցող բլոգեր Սեդրակ Մկրտչյանը:
Ըստ Սեդրակ Մկրտչյանի՝ LiveJournal-ի վրա վերջին հարձակումները հնարավոր է նպատակ ունեն աստիճանաբար LiveJournal օգտագործողներին տանել այլ բլոգային հարթակներ.«Սրանք սովորական խուլիգանություն չեն, այլ լավ պլանավորված և մտածված հարձակումներ են։ Վիճելի հարց է, իհարկե, թե ո՞րն է այս հարձակումների իսկական նպատակը»։
«Ես այլ հարթակներում չեմ արխիվացնում իմ բլոգը, սակայն գիտեմ, որ կա հնարավորություն բոլոր գրառումները էքսպորտ անել PDF ֆորմատով։ Այս հարձակումներից հետո ես հաստատ որոշել եմ, որ պետք է արխիվացնեմ գրառումներս։ Եթե LiveJournal-ն մի օր դադարի գոյություն ունենալ, ես կբացեմ իմ անձնական կայքը»,- ասաց Սեդրակ Մկրտչյանը։

Последние атаки на блогохостинг LiveJournal, возможно, преследуют цель тихо-тихо рассеять пользователей LiveJournal среди других сетей, заявил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net армянский блогер, пользователь LiveJournal Седрак Мкртчян. “Это не простое хулиганство, а тщательно спланированные и обдуманные атаки. Спорный вопрос, какова цель этих атак”, – отметил он.
«Я не архивирую свой блог на других площадках, хотя знаю, что существует возможность экспортировать все записи в PDF-формате. Но после этих атак решил архивировать свои записи. Если однажды LiveJournal перестанет работать, я открою свой собственный сайт», – сказал Седрак Мкртчян.
Последняя DDoS-атака на Живой журнал началась 4 апреля около 14 часов мск. Ресурс вернулся к нормальной работе только после полуночи. Вечером 4 апреля администрация LiveJournal также заявила, что не исключает возможности обращения в правоохранительные органы с заявлением о возбуждении уголовного дела по факту хакерских атак на LiveJournal.