Ապրիլի 16-ին Foursquare.com սոցիալական ցանցի 4sqDay համաշխարհային օրն է: Այդ օրը աշխարհի 992 Foursquare համայնքները կհավաքվեն տարբեր քաղաքներում։
Երևանյան Foursquare համայնքը նույնպես կմիանա Foursquare meetup օրվան՝ ապրիլի 16-ին ժամը 19։00-ին Կասկադում։
Երևանյան Foursquare հանդիպման օրվա նախաձեռնողն է Foursquare ցանցի ակտիվ օգտագործող Արփինե Գրիգորյանը։
Արփինե Գրիգորյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց, որ այդ օրը Foursquare-ի ակտիվ օգտագործողները կհավաքվեն, կծանոթանան, կշփվեն, կլուսանկարվեն և կխաղան Foursquare կոչվող գնդակի խաղ. «Foursquare -ն նամակ էր ինձ գրել, որտեղ ասում էր՝ եթե միաժամանակ նույն վայրում 50 հոգի և ավելի օգտագործող ժամանում նշեն (check in), ապա Foursquare-ն նրանց swarm բեյջ կպարգևի ։ Հայաստանում նման դեպք չի եղել, որ 50 հոգի նույն տեղում ժամանում նշեն»։
Արփինե Գրիգորյանը նաև նշեց, որ եթե meetup.com-ում հանդիպմանը իրենց մասնակցությունը հաստատեն Foursquare-ի 50 և ավելի օգտագործողներ, ապա Foursquare-ը Հայաստան կուղարկի փաթեթ լի նվերներով՝ Foursquare լոգոյով վերնաշապիկներ, բրելոկներ և այլ նվերներ։
Foursquare-ի օրվան նվիրված հանդիպմանը մասնակցությունը հաստատելու համար անհրաժեշտ է այցելել www.meetup.com/foursquare/ էջը:
Foursquare.com-ը սոցիալական ցանց է սմարթֆոններ օգտագործողների համար։ Այն GPS-ով հայտնաբերում է օգտագործողի գտնվելու վայրը և օգտագործողը ամրագրում է իր ժամանումը տվյալ վայրում՝ ստանալով տարբեր անվանակարգերով բեյջեր և ամրագրած վայրի քաղաքապետի պաշտոն։

On April 16, Foursquare social network celebrates a Foursquare worldwide meetup day, with 992 Foursquare communities joining the event.
Yerevan Foursquare community will also celebrate the day in the center of the city (Cascade) at 7 pm on the initiative of Arpine Grigoryan, one of most active users of Foursquare.
As Ms. Grigoryan told a PanARMENIAN.Net reporter, on the meetup day, “Armenian Foursquare users will gather to talk, take pictures, play Foursquare game and do other stuff.”
“Foursquare wrote a letter to me, as an organizer of the event, and said that if 50 and more users confirm their participation at meetup.com, Foursquare will send some presents to Armenia: t-shirts and badges with Foursquare logo,” she said, adding that if 50 users of Foursquare check in at the same time and at the same place, Foursquare will give everyone a “swarm” badge.
Participation on meetup day should be confirmed at www.meetup.com/foursquare.
Foursquare.com is a social network for smartphone users. User can check in at places by Foursquare application which works by GPS. As much they check in as much they get new funny badges and mayorships.