Հայ բռնցքամարտիկ Խորեն Գևորը (Գերմանիա) գերմանական Մագդեբուրգ քաղաքում մամլո ասուլիսում հայտարարել է, որ հիանալի է պատրաստվել WBO վարկածով չեմպիոն Ռոբերտ Շտիգլիցի դեմ մարտին, որը կայանալու է ապրիլի 9-ին:
«Ռոբերտը կկորցնի հանգիստը, մոտ օրերը ես նրան կտամ «քնաբեր», որի կարիքը նա շատ կունենա»,- Գևորի խոսքերը հաղորդում է fightnews.com-ը:
Հայ բռնցքամարտիկի մրցակցին դա բոլորովին չի անհանգստացրել, և նա ասել է, որ չի վախենում Գևորի հետ մենամարտից. «Գևորը բռնցքամարտել է աշխարհի ուժեղագույն բռնցքամարտիկների հետ, բայց նա չի զիջել նրանց: Ֆանտաստիկ պայքարը ճակատագրական է»:

6 Апрель 2011 - 07:25 AMT
Армянский боксер Хорен Гевор (Германия) во время пресс-конференции в немецком городе Магдебург заявил, что отлично подготовился к поединку против чемпиона WBO Роберта Штиглица, который состоится 9 апреля.
“ Роберт потеряет покой, и в ближайшие дни я дам ему “снотворное”, в котором он будет нуждаться”,- слова Гевора передает fightnews.com.
Соперника армянского боксера это нисколько не взволновало, и он сказал, что он не боится поединка с Гевором: “Он боксировал с сильнейшими боксерами мира, но они не выглядели лучше него. Фантастическая борьба – это судьбоносно”.