Աշխարհահռչակ հայ դուդակահար Ջիվան Գասպարյանը անհեթեթ է համարում այն աղմուկը, որը բարձրացել է այն պատճառով, որ «Տաշիր 2011» Համահայկական երաժշտական մրցանակաբաշխության ժամանակ հայկական էստրադայի աստղերին նվիրել են բնակարաններ և մեքենաներ: «Ինչու պետք է, օրինակ, ես իմ նվերը տամ ինչ-որ մեկին, դա նույնն է, ինչը քեզ նվիրած ծաղիկները նվիրես մեկ ուրիշին: Դա ուղղակի վիրավորական է այն մարդու համար, ով նվիրել է դրանք»,- Երևանում մամլո ասուլիսում ասել է Գասպարյանը: Այլ բան է, որ որոշ մարդիկ արժանի չեն այդ նվերներին: «Բնական է, որ տղային, որն իր ետևում անցած ուղի չունի, չարժի նման նվերներ տալ»,- հավելել է նա: Պատասխանելով լրագրողների հարցին այն մասին, որ թանկարժեք նվերներ ստացած աստղերից շատերը մի քանի տուն ունեն այն դեպքում, երբ Հայաստանում շատ անտուն ընտանիքներ կան, դուդակահարն ասել է. «Հայաստանում բազմաթիվ հիմնադրամներ կան, որոնք օգնում են աղքատ և անօթևան ընտանիքներին, բայց մեծամասամբ այդ օգնությունն ուղղակի չի հասնում հասցեատերերին, այլ մնում է այդ հիմնադրամների տնօրենների գրպանում: Պետք է այդ մասին մտածել»:
Ապրիլի 3-ին Մոսկվայի Կրեմլի պետական պալատում կայացավ «Տաշիր-2011» Համահայկական երաժշտական մրցանակաբաշխությունը: Բնակարանի վկայականներ ստացան Սիրուշոն, Թաթա Սիմոնյանը, Շուշան Պետրոսյանը, Նունե Եսայանը, Արման Հովհաննիսյանը, Լուսինան: Բնակարաններ են ստացել նաև հումորիստ Գարիկ Մարտիրոսյանն ու Քսենիա Սոբչակը: Մարտիրոսյանը բնակարան է ստացել Մոսկվայում, իսկ Սոբչակը` Երևանում: Այդ նախաձեռնությունը խիստ քննադատության արժանացավ հանրության կողմից: Facebook սոցիալական ցանցում բացվել է «Կոչ «Տաշիր-2011»-ի աստղերին» անունը կրող հատուկ էջ: Խմբի մասնակիցները հայկական էստրադայի աստղերին, որոնք բնակարանի կարիք չունեն, կոչ են անում «Տաշիր-2011» մրցանակաբաշխության ժամանակ նվեր ստացած բնակարաններն անօթևան ընտանիքներին նվիրաբերել: Չնայած, որ էջը բացվել է ապրիլի 3-ի գիշերը, դրան արդեն 620 մարդ է միացել: Սակայն, տեսնելով հայ էստրադայի աստղերի անգործությունը, որոնց կոչ էին անում ապրիլի 3-ին «Տաշիր-2011» մրցանակաբշխության ժամանակ նվեր ստացած բնակարանները նվիրել անօթևան ընտանիքներին, Facebook-ի հայ օգտագործողները որոշել են ցանցում խումբ բացել, որի միջոցով միջոցներ կհավաքագրվեն անօթևան ընտանիքների համար:

6 Апрель 2011 - 10:38 AMT
Дживан Гаспарян: Артист не виноват, что ему подарили квартиру, и не имеет морального права ее кому-то отдавать
Всемирно известный армянский дудукист Дживан Гаспарян считает нелепым шум, поднятый из того, что в ходе церемонии награждения Всеармянской музыкальной премией «TASHIR 2011» звездам армянской эстрады были подарены квартиры и машины. «С какой стати я, к примеру, должен отдавать кому-то мой подарок, это все равно, что отдать кому-то подаренные мне цветы. Это будет просто оскорбительным жестом для того, кто этот подарок подарил ”, – сказал Гаспарян на пресс-конференции в Ереване. Совсем другое дело, по его словам, что некоторые люди недостойны этих подарков. “Естественно, мальчику, у которого нет пройденной пути и опыта за спиной, не стоит дарить таких подарков”, – добавил он. Отвечая на вопрос журналистов о том, что у многих из получивших дорогостоящие подарки звезд по несколько домов в то время, когда в Армении много бездомных семей, дудукист сказал “В Армении множество фондов, помогающих бедным и бездомным семьям, но в большинстве случаев эта помощь просто не доходит до адресатов, а оседает в карманах директоров этих самых фондов. Об этом и надо думать”.
3 апреля в Государственном Кремлевском дворце в Москве состоялась церемония вручения Всеармянской музыкальной премии “TASHIR 2011”. В ходе церемонии «Ташир» некоторым представителям армянской эстрады были подарены однокомнатные квартиры в центре Еревана. Сертификаты на квартиры получили: Сирушо, Тата Симонян, Шушан Петросян, Нуне Есаян, Арман Ованнисян, Лусина. Квартиры также получили юморист Гарик Мартироян и российская светская львица Ксения Собчак. Мартиросян получил квартиру в Москве, а Собчак в Ереване. Подобная инициатива подверглось жесткой критике со стороны армянского общества. В социальной сети Facebook также открылась специальная страница с названием «Призыв к звездам – участникам «Ташир-2011». Участники группы призывают звезд армянской эстрады, которые не нуждаются в квартирах, подарить квартиры, полученные в подарок в ходе церемонии награждения «Ташир-2011», бездомным семьям. Однако, увидев бездействие звезд армянской эстрады после призыва подарить квартиры, полученные в подарок в ходе состоявшейся 3 апреля церемонии награждения «Ташир-2011», бездомным семьям, армянские пользователи Facebook решили открыть в социальной сети группу, посредством которой будут собираться финансовые средства для бездомных семей.