Ապրիլի 15-ին կայանալիք Mozilla Firefox 4-ի միջազգային Launch day-ի երևանյան շնորհանդեսը կկայանա մայիսի 5-ին։ Միջոցառման նախաձեռնող Նորայր Չիլինգարյանը տեղեկացրեց PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին, որ կայանալիք միջոցառման օրը փոփոխվել է, քանի որ սպասում են, թե երբ Հայաստան կհասնի Mozilla-ի ուղարկած նվերներով փաթեթը։
«Meetup.com-ում մասնակցությունը հաստատել է 21 հոգի։ Firefox-ի լոգոյով նվերները քանակով, հավանաբար, ավելի շատ կլինեն մասնակիցների քանակից»,- ասել է Նորայր Չիլինգարյանը։
Ապրիլի 15-ին Mozilla-ն հայտարարել է միջազգային Firefox 4 Launch Party օր։ Աշխարհի 239 քաղաքներում կհավաքվեն մի շարք ՏՏ մասնագետներ և Mozilla Firefox-ի սիրահարներ և միասին կբեռնեն Mozilla Firefox 4-ն իրենց համակարգիչների համար։

The international Launch Party day of Mozilla Firefox 4 in Yerevan was postponed from April 15 to May 5.
The event organizer, Norayr Chilingaryan told a PanARMENIAN.Net reporter that the date was changed, as they are waiting for gifts from Mozilla.
“21 people confirmed their participation in the event at meetup.com. Gifts with Firefox logotype will be more than for 21,” he said.
April 15 is the international Mozilla Firefox 4 Launch Party day. During the event, IT specialists and Mozilla fans in 239 countries will gather to download Mozilla Firefox 4 to their PCs.