«Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը կոպիտ սխալ է թույլ տվել` հայկական էստրադայի աստղերին «Տաշիր 2011» Համահայկական երաժշտական մրցանակաբաշխության ժամանակ բնակարաններ նվիրելով: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի Գրողների միության քարտուղար, բանաստեղծ Հովհաննես Գրիգորյանը: Նրա խոսքերով, եթե Կարապետյանը միայն մեքենաներ նվիրեր, ապա հասարակության արձագանքն այդքան կտրուկ չէր լինի:
Միաժամանակ, նա նշել է, որ Հայաստանում փոփ-արտը և փոփ-շոուն միշտ պահանջված են եղել: «Ես դա սխալ եմ համարում, բայց այլ կերպ չի լինում, և դրա հետ պետք է հաշտվել»,- նշել է Գրիգորյանը:
Ապրիլի 3-ին Մոսկվայի Կրեմլի պետական պալատում կայացավ «Տաշիր-2011» Համահայկական երաժշտական մրցանակաբաշխությունը: Բնակարանի վկայականներ ստացան Սիրուշոն, Թաթա Սիմոնյանը, Շուշան Պետրոսյանը, Նունե Եսայանը, Արման Հովհաննիսյանը, Լուսինան: Բնակարաններ են ստացել նաև հումորիստ Գարիկ Մարտիրոսյանն ու Քսենիա Սոբչակը: Մարտիրոսյանը բնակարան է ստացել Մոսկվայում, իսկ Սոբչակը` Երևանում: Այդ նախաձեռնությունը խիստ քննադատության արժանացավ հանրության կողմից: Facebook սոցիալական ցանցում բացվել է «Կոչ «Տաշիր-2011»-ի աստղերին» անունը կրող հատուկ էջ: Խմբի մասնակիցները հայկական էստրադայի աստղերին, որոնք բնակարանի կարիք չունեն, կոչ են անում «Տաշիր-2011» մրցանակաբաշխության ժամանակ նվեր ստացած բնակարաններն անօթևան ընտանիքներին նվիրաբերել: Չնայած, որ էջը բացվել է ապրիլի 3-ի գիշերը, դրան արդեն 620 մարդ է միացել: Սակայն, տեսնելով հայ էստրադայի աստղերի անգործությունը, որոնց կոչ էին անում ապրիլի 3-ին «Տաշիր-2011» մրցանակաբշխության ժամանակ նվեր ստացած բնակարանները նվիրել անօթևան ընտանիքներին, Facebook-ի հայ օգտագործողները որոշել են ցանցում խումբ բացել, որի միջոցով միջոցներ կհավաքագրվեն անօթևան ընտանիքների համար:

Президент группы компаний «Ташир» Самвел Карапетян совершил грубую ошибку, подарив армянским артистам квартиры во время церемонии награждения Всеармянской музыкальной премией “TASHIR 2011”. Об этом в ходе пресс-конференции в Ереване заявил секретарь Союза писателей Армении, поэт Ованес Григорян. По его словам, если бы Карапетян подарил лишь машины, то реакция со стороны общества не была бы столь резкой.
При этом он заметил, что поп-арт и поп-шоу в Армении всегда были более востребованы. “Я не считаю это правильным, но по-другому не бывает, и с этим необходимо смириться”, – отметил Григорян.
3 апреля в Государственном Кремлевском дворце в Москве состоялась Всеармянская музыкальная премия “TASHIR 2011”. В ходе церемонии «Ташир» некоторым представителям армянской эстрады было подарены однокомнатные квартиры в центре Еревана. Сертификаты на квартиры получили: Сирушо, Тата Симонян, Шушан Петросян, Нуне Есаян, Арман Ованнисян, Лусина. Квартиры также получили юморист Гарик Мартироян и светская львица Ксения Собчак. Мартиросян получил квартиру в Москве, а Собчак в Ереване. Подобная инициатива подверглось жесткой критике со стороны армянского общества. В социальной сети Facebook также открылась специальная страница с названием «Призыв звездам – участникам «Ташир-2011». Участники группы призывают звезд армянской эстрады, которые не нуждаются в квартирах, подарить квартиры, полученные в подарок в ходе церемонии награждения «Ташир-2011», бездомным семьям. Однако, увидев бездействие звезд армянской эстрады после призыва подарить квартиры, полученные в подарок в ходе состоявшейся 3 апреля церемонии награждения «Ташир-2011», бездомным семьям, армянские пользователи Facebook решили открыть в социальной сети группу, посредством которой будут собираться финансовые средства для бездомных семей.