«Շախտյորի» նկատմամբ տարած հաղթանակից հետո (5:1) «Բարսելոնայի» գլխավոր մարզիչ Պեպ Գվարդիոլան խնդրել է իր ֆուտբոլիստներին ուշադրություն չդարձնել Միրչա Լուչեսկուի խոսքերին, որը հայտարարել է, որ դիմակայության ելքն արդեն որոշված է:
«Մի հավատացեք Լուչեսկուին, որ ամեն ինչ արդեն որոշված է: Ամեն ինչ դեռ վերջացած չէ: Մենք Իսպանիայի գավաթում «Բետիսին» պարտության մատնեցինք 5:0 հաշվով, իսկ հետո ինքներս պարտվեցինք 1:3 հաշվով: Այդ ժամանակ ես նույնպես բոլորին նախազգուշացրեցի, բայց մեղադրվեցի ավելորդ համեստության մեջ»,- Գվարդիոլայի խոսքերը հաղորդում է ՈՒԵՖԱ պաշտոնական կայքը:
Իսկ պաշտպան Ժերար Պիկեն շատ գոհ է, որ իրեն հաջողվել է հերթական անգամ գոլ խփել իր թիմի համար: «Գվարդիոլան և նրա օգնական Տիտո Վիլանովան շատ ուրախացան իմ գոլի համար, քանի որ այն մարզումների ժամանակ մշակված մարտավարական քայլերի արդյունք էր: Բայց մեզ ոչ մի դեպքում չի կարելի թուլանալ, այլապես Դոնեցկում մրցակիցը կպատժի մեզ»,- ասել է Պիկեն:
Կիսապաշտպան Խավին, որը խփել է կատալոնացիների 5-րդ գոլը, նշել է իր թիմի վստահ խաղը. «Մենք հիանալի խաղ անցկացրեցինք: Ամենայն հավանականությամբ, կիսաեզրափակչում մենք կխաղանք «Ռեալի» հետ, և դա շատ լավ է: «Արքայական ակումբի» հետ խաղերը չեն կարող ձանձրացնել: Ֆուտբոլը, որը թիմերը ցուցադրում են այդ խաղերում, դուր է գալիս ոչ միայն երկրպագուներին, այլ նաև ֆուտբոլիստներին»:

7 Апрель 2011 - 06:49 AMT
После победы над "Шахтером" (5:1) главный тренер “Барселоны” Пеп Гвардиола попросил своих игроков не обращать внимания на слова Мирчи Луческу, заявившего, что исход противостояния предрешен.
“Не верьте Луческу, что все уже решено. Еще ничего не кончено. Мы в Кубке Испании выиграли у "Бетиса" со счетом 5:0, а затем потерпели поражение -1:3. Тогда я тоже всех предупреждал, но был обвинен в излишней скромности”,- слова Гвардиолы передает официальный сайт УЕФА.
А защитник Жерар Пике очень доволен тем, что ему удалось в очередной раз забить гол за свою команду. "Гвардиола и его ассистент Тито Вилланова очень обрадовались моему голу, так как он стал результатом тактических задумок во время тренировок. Но нам ни в коем случае нельзя расслабляться, иначе в Донецке соперник может наказать нас", – сказал Пике.
Полузащитник Хави, который забил пятый гол каталонцев, отметил уверенную игру своей команды: “Мы провели отличный матч и сделали большой шаг навстречу полуфиналу. Скорее всего, в полуфинале мы сыграем с "Реалом", и это здорово. Матчи с "Королевским клубом" не могут надоесть. Футбол, который команды показывают в этих играх, нравится не только болельщикам, но и футболистам”.