BarCamp Yerevan 2011-ի կազմակերպիչներից Սամվել Մարտիրոսյանն իր բլոգում տեղեկացնում է, որ BarCamp Yerevan 2011-ի գործընկեր Beeline ընկերությունը BarCamp է հրավիրել Livejournal ցանցի ռուս հայտնի բլոգեր Միտրիչին՝ Դմիտրի Չերնեշևին (mi3ch.livejournal.com).
Ինչպես հայտնել է Սամվել Մարտիրոսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին, BarCamp Yerevan 2011-ին հյուրընկալվելու են նաև OPERA Software ընկերության ներկայացուցիչները:
BarCamp Yerevan 2011-ի կանցկացվի հունիսի 4-5-ը Ամերիկյան hամալսարանում:
BarCamp -ը միջոցառումներ կազմակերպելու նոր ձևաչափ է, որն առաջին անգամ կիրառվել է 2005թ-ին ԱՄՆ-ում՝ Silicon Valley-ում, և հետո ստացել է լայն տարածում ամբողջ աշխարհում։ BarCamp են անվանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, Ինտերնետի և նոր մեդիաների թեմաներով չկոնֆերանսները։ Չկոնֆերանս, քանի որ միջոցառումն անցնում է ոչ ֆորմալ մթնոլորտում, ինչը ապահովում է բաց քննարկումներ և մտքերի ազատ փոխանակում։

One of the organizers of BarCamp Yerevan 2011, information security expert Samvel Martirosyan wrote in his blog that Beeline, the partner of BarCamp Yerevan 2011, invited well-known Russian blogger of LiveJournal network, Mi3ch (Dmitri Cherneshev: mi3ch.livejournal.com) to attend the event.
Martirosyan also told a PanARMENIAN.Net reporter that OPERA Software representatives are expected to arrive in Yerevan to participate in the event that will take place in American University of Armenia on June 4-5.
BarCamp is an international network of user-generated conferences. They are open, participatory workshop-events, whose content is provided by participants. The first BarCamp was held in Palo Alto, California, in 2005. Since then, BarCamp s have been held in over 350 cities around the world. The event has been organized in Armenia since 2009. BarCamp was for the first time held in the Republic of Artsakh in 2010.