Google-ի պաշտոնական բլոգը հայտնում է, որ Google I/O 2011-ը (Innovation in the Open) ծրագրավորողների կոնֆերանսին կարելի է հետևել օնլայն, հենց Google I/O 2011-ի կայքում:
Շնորհիվ օնլայն ուղիղ ցուցադրման հնարավոր կլինի ոչ միայն հետևել շնորհանդեսներին, ելույթներին, այլև հարցեր ուղղել մասնակիցներին, ելույթ ունեցողներին: Google-ի պաշտոնական բլոգը գրում է նաև, որ միջազգային հետևողների համար, բոլոր ելույթներն ավտոմատ թարգմանվելու են ցուցադրման ընթացքում Googlr Translate-ի միջոցով:
Google I/O 2011-ը անցկացվելու է մայիսի 10-11-ը Սան Ֆրանցիսկոյիում (ԱՄՆ):
Google I/O-ն ծրագրավորողների կոնֆերանս է, ովքեր երկու օր հավաքվում են միասին ու զրուցում, ներկայացնում իրենց լուծումներն ու մտահղացումները մոբայլ, ինտերնետ տեխնոլոգիաների, Google-ի և այլ բաց ինտերնետ տեխնոլոգիաների մասին, ինչպիսիք Android-ն է, Google Chrome-ը, Google APIs-ը, Google Web Toolkit-ը, և այլն:

Google I/O 2011 developers conference is possible to view and listen online at Google I/O 2011’s website, according to The Official Google Blog.
It is possible not only to view and listen to presentations and sessions but also to send questions to developers and get replies. For international viewers, the live broadcasting will be translated automatically by Google Translate.
Google I/O 2011 will take place in May 10-11 in San Francisco, U.S.
Google I/O brings together thousands of developers for two days of deep technical content, focused on building the next generation of web, mobile, and enterprise applications with Google and open web technologies such as Android, Google Chrome, Google APIs, Google Web Toolkit, App Engine, and more.