Ապրիլի 20-ին Երեւանի Գեղագիտության ազգային կենտրոնում կբացվի Գլենդեյլի «Աթանյան» արվեստի կենտրոնի 96 սաների նկարների ցուցահանդեսը «Ես սիրում եմ Հայաստանը» խորագրով: Սա Գլենդեյլի Աթանյան արվեստի կենտրոնի եւ Երեւանի Գեղագիտության ազգային կենտրոնի՚ համատեղ նախագիծն է, որին պատրաստվում էին 2010 թ. սեպտեմբերից: Նույն ցուցահանդեսը կբացվի ամռանը Լոս Անջելեսում: Այս առիթով «Աթանյան» արվեստի կենտրոնը հրատարակել է գունազարդ ալբոմ, որի մեջ զետեղված են բոլոր մասնակիցների ստեղծագործությունները:
«Աթանյան» արվեստի կենտրոնը ամեն տարի աչքի է ընկել բազմաթիվ մրցույթներում հաղթանակներով: 2011 թվականին ևս կենտրոնի աշակերտները տարբեր մրցույթներում արձանագրեցին նոր հաջողություններ, արժանացան բարձրագույն պարգեւների: Դրանց թվում է Ստեֆանի Գրիգորյանի կոմպոզիցիան, որը հարյուրավոր պատանեկան ստեղծագործություններից ընտրվել եւ տեղադրվել է բազմահազար տպաքանակ ունեցող «Sax Art» կատալոգի շապիկին: Ստեֆանիի «Ես սիրում եմ կապիկներին» աշխատանքը նախապես արժանացել էր «Sacura of America» յուղակավճանկարների մրցույթի մրցանակին, որից հետո «Sax Art»-ն ընտրել էր այդ գործն իր կատալոգի շապիկին տեղադրելու համար:
Գլենդեյլի քաղաքապետարանի Արվեստի եւ մշակույթի բաժնի «Մաքուր պահենք Գլենդեյլը» տարեկան մրցույթի 2011 թ. ֆինալիստներ դարձան կենտրոնի սաներ Առնելլա Քալանթարյանը եւ Տանյա Ռոստամին, իսկ «Աթանյան» արվեստի կենտրոնն արժանացավ հատուկ մրցանակի:

On April 20th, an exhibition including paintings of 96 students of Atanian Art Center entitled “I love Armenia” will be displayed in the National Center of Aesthetics.
It is a joint project of Glendale based Atanian Art Center and Yerevan National Center of Aesthetics, which was in preparation since September 2010. The same exhibition will take place this summer in Los Angeles. On this occasion, Atanian Art Center has published a colorful album containing the works of all participants.
For Atanian Art Center the current year was once again marked with new achievements and highest awards of its students received in various contests. The composition of Stephanie Grigorian was selected from hundreds of youth artworks and posted on the cover of “Sax Art” catalog with multi-thousands circulation. The composition “I Love Monkeys” of Stephanie has previously won the “Sacura of America” oil pastel art contest prize, after which the “Sax Art” has selected her work for posting on the cover of its catalog.
In 2011 students of the Center Tania Rostami and Arnella Kalantarian became finalists of the City of Glendale “Clean and Beautiful Glendale” Committee Annual “I Love My Neighborhood” contest competition and the Atanian Art Center was also recognized with a Robert Newcomb Outstanding Private School Participation Award.