App Store-ում այժմ հասանելի է նոր ծրագիր iPhone հեռախոսների համար՝ «Համր ֆիլմի ռեժիսոր»-ը (The Silent Film Director App), գրում է Gadget Lab-ը։ Այս ծրագիրը ստեղծում է 60-ական թվականների, Չարլի Չապլինի ֆիլմերի էֆեկտ։
The Silent Film Director App-ը կարող է iPhone-ով նկարահանված ցանկացած հոլովակ վերածել 60-ականների ոճի, կամ 20-ականների համր ֆիլմերի ոճի ֆիլմի՝ շնորհիվ տարբեր էֆեկտների։
Ծրագիրը հասանելի է երկու տարբերակով՝ Ստանդարտ և Պրո։
Ստանդարտ տարբերակը հնարավորություն է տալիս ձայնագրել, ներբեռնել և ռենդեր անել հոլովակը տարբեր տեսաէֆեկտներով՝ սև և սպիտակ, 70-ականներ կամ սեպիա, ինչպես նաև ավելացնել երաժշտություն և նվազեցնել կադրերի որակը և արագությունը։
Իսկ Պրո տարբերակը հնարավորություն է տալիս հավելյալ գործիքներ օգտագործել՝ ինչպես օրինակ վերնագրեր ավելացնելը, կադրերի անցումների էֆեկտների ավելացումը և նկարներն ու էֆեկտները խառնելը։
The Silent Film Director ծրագիրը հասանելի է 0,99 դոլարով App Store-ում։ Այն զբաղեցնում է 20.3 MB հիշողության տարածք։ Լեզուն անգլերենն է։

The Silent Film Director iPhone App available is App Stores adds nostalgia to a just-taken iPhone video like retro visual effects and silent film-inspired title cards, according to Gadget Lab.
The Silent Film Director app for iPhones can transform any video into a ’60s-style home movie or a 1920s-esque silent film, taking that Instagram effect and amping it up a few notches.
The app is available in Standard and Pro versions.
With the Standard version, it is possible to record or upload video and render it with a variety of video effects (including Black & White, ’70s Home Video and Sepia), add a soundtrack (default, or your own), and adjust the playing speed and quality of the video.
With the Pro version, it is possible to get additional advanced features like title cards and transitions, and the ability to mix photos and video with separate effects.
The Silent Film Director App is currently available for $0.99. This size of app is 20.3 MB and the language is English.