Ապրիլի 9-ին Օրանժի գրասենյակում ներկայացվեց Էմմիի «Boom-Boom» երգի տեսահոլովակի պրեմիերան: Տեսահոլովակի ռեժիսորն է Հրանտ Երիցկինյանը: Տեսահոլովակը նկարահանվել է 5 օրում, մի մասը` Երևանյան ստուդիայում, իսկ մնացած հատվածը` Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինում: Տեսահոլովակում հանդես է գալիս աշխարհահռչակ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը: Էմմին նաև պարում է, երբեմն էլ բռնցքամարտի շարժումներ անում: Տեսահոլովակը պատմում է սիրահար զույգի մասին, ովքեր իրար հետ ժամանակ են անցկացնում, ուրախանում, կռվում և հաշտվում: Այնտեղ առկա են նաև կոմիքսներ, որոնց հեղինակն է Գագիկ Բաբայանը (Վավա): «Եթե միացնենք բոքսը Էմմիի հետ, ապա կստացվի կոմիքս»,- կատակում է ռեժիսոր Հրանտ Երիցկինյանը: Հ1 հեռուստաընկերության ներկայացուցիչ Լևոն Սիմոնյանն ասաց, որ Էմմիի ելույթի ժամանակ կլինեն բռնցքամարտի տեսարաններ, սակայն բացառեց Արթուր Աբրահամի ներկայությունը Եվրատեսիլում, քանի որ նա նույն օրը մենամարտ է ունենալու:
Մամլո ասուլիսի ժամանակ տեղի ունեցավ նաև ուղիղ կապ Էմմիի հետ, ով այս պահին գտնվում է Նիդեռլանդների մայրաքաղաք Ամստերդամում, որտեղ մեծ համերգ-խնջույքի մասնակցելու նպատակով ամեն տարի ապրիլի 9-ին հավաքվում են մրցույթի բոլոր մասնակիցները:
Բեմադրության հեղինակը Եվրատեսիլում լինելու է Արմինե Զարյանը, ով ապրում է Հունաստանում և բազմիցս բեմադրել է Հունաստանի ներկայացուցիչների ելույթները:
Հայաստանն այս տարի ելույթ կունենա 4-րդ համարի ներքո, իսկ քվեարկությունը կսկսվի շոուի առաջին իսկ րոպեից:
Հայաստանը Եվրատեսիլ 2011-ին կներկայացնի երգչուհի Էմմին, ով ելույթ կունենա «Boom-Boom» երգով (երաժշտություն` Apricota խմբի, բառերը` Սոսի Խանիկյանի, գործիքավորումը՝ Արա Թորոսյանի)։ Այս երգն ընտրվել էր մարտի 5-ին Հանրային հեռուստաընկերության եթերում SMS քվեարկության և պրոֆեսիոնալ ժյուրիի որոշմամբ՝ 50/50 հարաբերությամբ։ Էմմին ելույթ կունենա մայիսի 10-ին։
Այս տարի Դյուսելդորֆում կայանալիք Եվրատեսիլ 2011-ին կմասնակցի 43 երկրի ներկայացուցիչ։ Մասնակից երկրներն արդեն ընտրել են իրենց երգիչ-երգչուհի ներկայացուցիչներին։ Ինչպես հայտնում է մրցույթի պաշտոնական կայքը, Եվրոպական հեռարձակողների միությունը արդեն ստացել է բոլոր մասնակիցների երգերը։

9 апреля в офисе “Orange Армения” состоялась премьера клипа песни «Boom-Boom», с которой певица Эмми представит Армению на конкурсе «Евровидение 2011». Режиссер клипа Грант Егиазарян. Клип снимался в течение 5 дней в Ереване и Берлине. В клипе снялся также всемирно известный боксер Артур Абрахам.
Клип рассказывает о влюбленных, которые вместе весело проводят время, радуются, ссорятся и мирятся. В клип также включены комиксы Гагика Бабаяна или Вавы.
”Если соединить бокс с Эмми, то получится комикс”, – шутит режиссер Грант Егиазарян.
Как сообщил во время премьеры представитель Армянского общественного телевидения Левон Симонян, во время выступления Эмми на Евровидении будут показаны боксерские сцены, однако Артура Абрахама во время выступления не будет, так как на этот день у него назначен бой.
Постановщиком выступления Эмми станет Армине Зарян, которая живет в Греции и многократно ставила выступления представителей Греции на Евровидении.
В этом году Армения будет выступать под номером 4, а голосование начнется с первых минут начала шоу.
Во время пресс-конференции была установлена прямая связь с Эмми, которая на данный момент находится в столице Нидерландов Амстердаме, где каждый год проводится концерт-вечеринка для участников предстоящего Евровидения.
В этом году в конкурсе “Евровидение-2011” в Дюссельдорфе примут участие представители 43 стран. Страны-участницы «Евровидения-2011» уже провели национальные отборы и определились с именами своих конкурсантов. Как сообщает официальный сайт конкурса, Европейский вещательный союз уже получил песни всех участников «Евровидения-2011». Эмми выступит 10 мая. Авторами песни “Boom-Boom”, которую Эмми представит на конкурсе, являются группа Apricota (музыка), Соси Ханикян (текст), Ара Торосян (аранжировка).