«Արմմոնո» մոնոներկայացումների 9-րդ միջազգային փառատոնը կարելի է համարել կայացած, այդ մասին մամլո ասուլիսում նշեց փառատոնի նախագահ Մարիաննա Մխիթարյանը: «Այս տարի եղան հաջողված, հետաքրքիր և ոչ այդքան հաջող ներկայացումներ: Փառատոնն այս տարի աչքի ընկավ նոր մասնակիցներով Իսրայելից և Եգիպտոսից: Մեծ աջակցություն ցուցաբերեցին նաև դեսպանատները», ասաց Մխիթարյանը: Ըստ փառատոնի տնօրենի, 9-րդ փառատոնի մեխն էին Բիրուտե Մարիի «Ունե» (Լիտվա), Գաբրիելա Մուսկալայի «Բուենոս Այրեսից վերադառնալիս» (Լեհաստան) և Իրինա Եվդոկիմովայի «Ոչ ոք» (Ռուսաստան) մոնոներկայացումները:
Հայաստանյան ներկայացուցիչներից նշվեցին Նարեկ Ներսիսյանի մասնակցությամբ «Լյուսիեն Լյուկ» մոնոներկայացումը, որը փառատոնից հետո բազմաթիվ հրավերներ է ստացել արտերկրից, ինչպես նաև Ռոբերտ Հակոբյանի «Ձեզ եմ դիմում…» ներկայացումը, որը նույնպես հրավիրվել է արտերկիր:
Մարիաննա Մխիթարյանը նշեց նաև, որ եղել են որոշակի տեխնիկական խնդիրներ, որի պատճառով չի իրականացվել խոստացված տիտրերի ցուցադրությունը, չնայած որ թարգմանությունները նախապես պատրաստ են եղել: Վերոնիկ Դանիելի «Ցանկությունների երաժշտություն» (Ֆրանսիա) ներկայացումը չի կայացել միայն դերասանուհու` օդանավակայանում խնդիրներ ունենալու պատճառով:
«Արմմոնո» մոնոներկայացումների 9-րդ միջազգային փառատոնն այս տարի կայացավ ապրիլի 3-8ը: Այս տարի ներկայացվեցին 8 միջազգային և Հայաստանի 7 ներկայացուցիչների գործեր: Փառատոնն անցավ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո:

11 Апрель 2011 - 11:23 AMT
Можно считать, что 9-ый международный фестиваль моноспектаклей «АРММОНО» удался, заявила на пресс-конференции в Ереване президент фестиваля Марианна Мхитарян. По ее словам, на фестивале были представлены интересные, удачные и не очень удачные постановки. «В этом году фестиваль отличился новыми участниками из Израиля и Египта. Ощутимую помощь оказали также аккредитованные в Армении посольства», – сказала Мхитарян. По ее мнению, гвоздями программы фестиваля стали «Уне» Бируте Мар (Литва), «Возвращаясь из Буэнос-Айреса» Габриелы Мускала (Польша) и «Никто» Ирины Евдокимовой (Россия).
Из армянских участников Марианна Мхитарян особо отметила моноспектакль Нарека Нерсисяна “Люсьен Люк”, который после фестиваля получил многочисленные приглашения из других стран, как и моноспектакль Роберта Акопяна “К Вам обращаюсь…”.
Марианна Мхитарян также отметила, что из-за технических неполадок на некоторых зарубежных моноспектаклях не было титров, которые изначально планировались. Моноспектакль «Музыка желаний» Вероник Даниель (Франция) не состоялся из-за возникших у актрисы в аэропорту проблем.
В этом году АРММОНО состоялся 3-8 апреля. В рамках фестиваля было представлено 17 моноспектаклей, 8 из которых представляли Армению.