Ամերիկահայ ֆոտոմոդել և դերասանուհի Քիմ Քարդաշյանին վշտացրել է այն փաստը, որ հայտնի Cosmopolitan ամսագրի թուրքական հրատարակությունն օգտագործել է իր լուսանկարն ամսագրի ապրիլյան համարի շապիկի համար: Ինչպես հայտնում է TMZ-ն, Քարդաշյանն երբեք թույլ չէր տա, որ իր լուսանկարն օգտագործվեր Cosmopolitan-ի թուրքական հրատարակության համար, հատկապես ապրիլի 24-ի՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրվա շեմին:
Ինչպես գրում է գործակալությունը, Քարդաշյանը մի շարք միջազգային ֆոտոսեսիաներ է արել, որոնց լուսանկարներն օգտագործել են Cosmo-ի մի քանի հրատարակություններ: Սակայն, հայտնի է, որ ամսագրի ներկայացուցիչները չեն հայտնել Քարդաշյանին ու նրա ներկայացուցիչներին, որ նրա լուսանկարները օգտագործվելու են նաև Cosmopolitan-ի թուրքական հրատարակության համար:
«Cosmopolitan-ի հրատարակիչների կողմից Քիմ Քարդաշյանի լուսանկարների օգտագործումը ապրիլին, երբ մենք հարգում ենք Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը, անհարգալից է ոչ միայն դերասանուհու, այլ նաև ողջ հայ ժողովրդի հանդեպ»,-հայտարարել է Ամերիկայի Հայ Դատի հանձնախմբի գործադիր տնօրեն Արամ Համբարյանը:

12 Апрель 2011 - 06:14 AMT
Американская фотомодель и актриса армянского происхождения Ким Кардашян огорчилась из-за того, что турецкое издание всемирно известного журнала Cosmopolitan использовало ее фотографию для обложки журнала. Как сообщает TMZ, Кардашян никогда бы не позволила, чтобы ее фотография была использована для турецкого издания Cosmo, особенно в преддверии 24 апреля – дня памяти жертв Геноцида армян в Османской империи.
Как пишет агентство, Кардашян сделала ряд международных фотосессий, фотографии которых использовали несколько изданий Cosmo. Однако, известно, что представители журнала не сообщили Кардашян или ее представителям, что ее фотография будет использована для турецкого издания Cosmopolitan.
“Со стороны издателей Cosmopolitan использование фотографии Ким Кардашян без ее ведома в месяц, когда мы воздаем дань памяти жертвам Геноцида армян, неуважительно не только по отношению к самой актрисе, но ко всему армянскому народу”, – заявил исполнительный директор Армянского Национального Комитета Америки, Арам Амбарян.