«ԱրմենՏել» ընկերությունը կրկնապատկում է շարժական ինտերնետի «Drive» սակագնային փաթեթի արագությունը։ Այս մասին հայտնում են «ԱրմենՏել»-ի մամլո ծառայությունից։Գերարագ ինտերնետի ծավալը սպառելուց հետո կապուղու թողունակությունը կկազմի 256 kbps, նախկին 128 kbps փոխարեն:
«Շարժական ինտերնետի “Drive” սակագնային փաթեթը հայ երիտասարդների շրջանում մեծ ճանաչում է վայելում: «ԱրմենՏել» ընկերությունը ոչ միայն ավելացնում է ինտերնետ մուտքի արագությունն, այլև, բարձրացնելով նվազագույն չափանիշները, սահմանում է որակի նոր շեմ, որն ընդունված է տեխնոլոգիապես զարգացած երկրներում»,- նշեց «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Շարժական ինտերնետի անսահմանափակ հետվճարային «Drive» սակագնային փաթեթի ամսեկան բաժանորդավճարը կազմում է 6000 դրամ:
«Drive» սակագնային փաթեթից օգտվելու պայմանագիր կնքելիս` այն 12 ամսվա ընթացքում չխզելու պայմանով, USB-մոդեմը տրամադրվում է անվճար: «Drive» սակագնային փաթեթում օրացուցային ամսվա ընթացքում գերարագ ինտերնետի ծավալը կազմում է 3072 ՄԲ (upload/download):
«Drive» սակագնային փաթեթի բաժանորդներն առաջին 12 ամիսների ընթացքում կարող են անցում կատարել դեպի շարժական ինտերնետի հետվճարային «Գիշերային», «Անսահմանափակ» սակագնային փաթեթներ և հակառակը:
Բաժանորդը կարող է պայմանագիրը կնքելու պահից 10 օրվա ընթացքում դադարեցնել այն՝ վճարելով տրամադրված ծառայությունների դիմաց և վերադարձնելով մոդեմը:

«АрменТел» (брэнд Beeline) объявляет об удвоении скорости Интернета в тарифном плане мобильного Интернета «Драйв». После использования пакета скоростного Интернета пропускная способность канала теперь составит 256 Кб/с, вместо прежних 128 Кб/с.
«Тарифный план мобильного интернета «Драйв» пользуется большой популярностью среди армянской молодежи. Компания «АрменТел» не только повышает скорость доступа в Интернет, но и, поднимая минимальные стандарты, задает новую планку качества, принятую в технологически развитых странах», – отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
Ежемесячная абонентская плата тарифного плана мобильного Интернета «Драйв» составляет 6000 драмов. При заключении контракта на пользование ТП «Драйв», с условием нерасторжения в течение 12 месяцев, USB-модем предоставляется бесплатно. Объем пакета скоростного Интернета в ТП составляет 3072 МБ (upload/download).
Абоненты ТП «Драйв» в течение первых 12 месяцев могут совершать переходы на постоплатные ТП мобильного Интернета «Ночной», «Базовый» и обратно.
Абонент может расторгнуть договор в течение 10 дней после его заключения, при условии оплаты оказанных услуг и возврата USB-модема в исправном состоянии.