Այսօր Nokia-ի պաշտոնական բլոգը բացի Nokia E6-ի թողարկման մասին լուրից, հայտնեց, որ այսօր թողարկվում է նաև Nokia X7։
Հայաստանի «Nokia» բջջային հեռախոսների կենտրոնի վաճառքի տնօրեն Վազգեն Բախշեցյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեց, որ Nokia X7 այսօր թողարկված հեռախոսները դեռևս չեն սպասվում Հայաստանում։
Nokia X7-ը Nokia E6-ի պես աշխատում է Symbian Anna համակարգով։ Հեռախոսն իր ֆունկցիաներով զվարճանքի համար է։ Այն ունի 8 մեգապիկսել ֆոտոխցիկ, 8 GB հիշողության քարտ և ապահովում է մինչև 32 GB լրացուցիչ հիշողություն։ Կարող է միանալ 2G/3G ցանցի և անլար WiFi ցանցի։
Օգտագործելով հեռախոսի Nokia Social-ը՝ կարելի է օգտվել Facebook-ի, Twitter-ի և այլ սոցիալական ցանցերի ծրագրերից (apps):

On April 12, Nokia official blog announced the launch of Nokia X7.
Nokia X7 is the first 4-inch entertainment smartphone offering all the benefits of the latest Symbian operating system, Symbian Anna.
As Vazgen Bakhshetsyan, the sales director at Nokia Official Representation in Armenia told PanARMENIAN.Net’s reporter, Nokia X7 is not to be expected in Armenia in near furture.
The device is purpose-built for entertainment and which includes the media you create yourself. It has 8-megapixel full focus camera, comes with 8GB memory card and can support MicroSD cards up to 32GB. The device supports 2G/3G network connectivity and WiFi.
The device has a feature of messaging through Nokia Email and user can connect to Facebook, Twitter using Nokia Social. Thousands of games and apps for Nokia X7 are available on Ovi Store.