Թափուր աշխատատեղերի մասին հայտարարություններ տարածող հայկական կայքերում ամեն օր ավելացող հայտարարությունների մեջ գերակշռողը ՏՏ ոլորտի աշխատատեղերն են։ Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեցին աշխատատեղերի մասին հայտարարություններ զետեղող հայկական ճանաչված jobfinder.am և hr.am կայքերից։
Ինչպես տեղեկացրեց jobfinder.am կայքի հիմնադիր Արման Մարգարյանը, վերջին մեկ ամսվա վիճակագրությունը ապացուցում է այս փաստը. «Մեր կայքում ամենից շատ հայտարարություններ հայտնվում են ՏՏ ոլորտի բաժնում։ Ըստ jobfinder-ի վիճակագրության՝ 35% կազմում են ՏՏ ոլորտի, 21% բանկային, 13% վաճառքի, 10% ադմինիստրատիվ, 9% գովազդի, մարքետինգի և 12% այլ ոլորտների հայտարարությունները»։
Ըստ hr.am կայքի վիճակագրության՝ կրկին ամենապահանջվածը ՏՏ ոլորտի մասնագետներն են։ Այս մասին հայտնեց hr.am կայքի մարքետինգի պատասխանատու Աբրահամյան Տաթևը։ «Վերջին 1 ամսվա կտրվածքով առաջատար ոլորտներն են՝ 23%-ով ՏՏ ոլորտըն ամենապահանջվածն է, հաջորդում է տուրիզմի ոլորտը 9%, ապա բանկային ոլորտը 8%-ով»,-ասել է նա։

According to Armenian employment websites, jobfinder.am and hr.am, IT specialists are the most requested professionals in Armenia.
A jobfinder.am website founder Arman Margaryan confirmed the fact in a conversaion with a PanARMENIAN.Net reporter.
“The most popular and requested jobs at jobfinder.am are meant for IT specialists. According to our statistics, 35% of announcements refer to IT sphere, 21% to banking, 13% to sales, 10% to administrative works, 9% PR and marketing and 12% other fields, ”he said.
Similarly, the most requested jobs at hr.am are in IT sphere. As Tatev Abrahamyan, a person in charge of marketing at hr.am told to PanARMENIAN.Net’s reporter, “during last month, the most popular jobs were ranked the following way: 23% in IT, 9% in Tourism and Hospitality and 8% in banking.”