Ապրիլի 14-ին Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի «Բազե» ակումբում տեղի է ունեցել Արսեն Ասլանյանի «Քրիստոնյա Հայաստան» փաստավավերագրական ֆիլմի ցուցադրություն-քննարկումը: Ցուցադրությանը մասնակցում էին ակումբի մոտ 50 անդամներ, ովքեր անձամբ են ցանկացել մասնակցել քննարկմանը: Քննարկմանը և ցուցադրմանը մասնակցում էր նաև ֆիլմի ռեժիսորը:
«Քրիստոնյա Հայաստան» ֆիլմը նկարահանվել է 2001-2007 թվականների ընթացքում, և, ըստ ռեժիսորի, ծախսվել է 65.000 ԱՄՆ դոլար: Այն ցուցադրվել է մի շարք երկրներում: Ֆիլմի իրավունքները պատկանում են Ռուսաստանի հրեական կազմակերպություններից մեկին, որի անունը ռեժիսորը չցանկացավ նշել:

14-го апреля в клубе армянского Молодежного фонда “Базе” состоялся показ, а также обсуждение документального фильма Арсена Асланяна “Христианская Армения”. В мероприятии приняло участие около 50 представителей клуба, которые лично изъявили желание участвовать в обсуждении. В показе и обсуждении также принял участие режиссер фильма.
Фильм “Христианская Армения” был снят в 2001-2007 годах, и, по словам режиссера, на его съемку было потрачено $65 тыс. Показ фильма уже состоялся в нескольких странах. Права фильма принадлежат одной из еврейских общин России, имя которой режиссер не пожелал сообщить.