Ապրիլի 24-ին Լոս Անջելեսի El Rey Theatre համերգասրահում տեղի է ունենալու «Լռությունը սուտ է, ռոքը` իրական» խորագրով, թվով 3-րդ ամենամյա համերգը: Այն նվիրված է Մեծ եղեռնի 96-ամյակին: Համերգին կմասնակցեն Հարավային Կալիֆորնիայի հայ երաժիշտները: «Հարավային Կալիֆորնիայում այս օրերին տեղի են ունենալու բազում միջոցառումներ նվիրված Հայոց ցեղասպանությանը: Այս համերգը կլինի այդ բոլոր միջոցառումների հավելումը: Արվեստի օգնությամբ մենք կրկին կփորձենք ուշադրությունը սևեռել մարդու իրավունքների ոտնահարման վրա և հավաքելով մեր ուժերը, կփորձենք վերջ տալ այդ երևույթին», -ասել է ուդահար Էնդրյու Քզիրյանը:
Երեք տարիների ընթացքում Լոս Անջելեսում մի շարք արվեստի գործիչներ համախմբվել են հանուն մի գաղափարի և «Լռությունը սուտ է, ռոքը` իրական» համերգով կոչ արել Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը: «Ասպարեզը» հաղորդում է, որ համերգից ստացված հասույթը կտրամադրվի երկու հասարակական կազմակերպությունների:

15 Апрель 2011 - 05:35 AMT
24-го апреля в концертном зале El Rey Theatre в Лос-Анджелесе состоится 3-ий ежегодный концерт “Тишина обманчива, рок – реален”. Концерт посвящен 96-ой годовщине Геноцида армян. В концерте примут участие армянские музыканты из Южной Калифорнии. “В Южной Калифорнии в эти дни будет проведено много мероприятий, посвященных Геноциду армян. Этот концерт станет своеобразным подведением итогов этих мероприятий. С помощью искусства мы снова попробуем привлечь внимание к нарушениям прав человека и по возможности попробуем положить конец этому явлению”, – сказал музыкант Эндрю Кзирян.
Три года назад в Лос-Анджелесе деятели искусств сплотились вокруг одной идеи и с помощью концерта “Тишина обманчива, рок – реален” выступают с призывом признать Геноцид армян. Вся прибыль, полученная от концерта, будет передана двум общественным организациям, сообщает “Аспарез”.