Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում շարունակվում է բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարը: Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ և ՀԱՕԿ-ի նախագահի առաջին տեղակալ Դերենիկ Գաբրիելյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ նման խոշոր մրցաշարերը նպաստում են սպորտի զարգացմանը Հայաստանում, բացի այդ, հյուրերը ծանոթանում են հայ ժողովրդի մշակույթին:
«Մրցաշարն արդեն ընդգրկվել է Բռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիայի (ԱԻԲԱ-ի) օրացուցային պլանում: Մենք ցանկանում ենք, որ երևանյան մրցաշարը վարկանիշային դառնա: Մենք ամեն ինչ արեցինք, որպեսսի մրցաշարն անցնի բարձր մակարդակով և ես ուրախ եմ, որ բոլոր մասնակիցները գոհ էին»,-ասել է Գաբրիելյանը:
2010թ. մրցաշարին մասնակցել է 105 բռնցքամարտիկ 9 երկրներից, իսկ 2011թ. 135 բռնցքամարտիկ 16 երկրներից: «Անշուշտ, մեզ ուրախացնում է, որ հետաքրքրությունը մրցաշարի հանդեպ մեկ տարում աճել է, ավելացել է ոչ միայն բռնցքամարտիկների քանակը, այլ նաև մասնակից երկրների»,-ասել է Գաբրիելյանը:
Ապրիլի 15-ին անցնում են կիսաեզրափակիչ մենամարտերը, իսկ ապրիլի 16-ին՝ Երևանի ժամանակով 12:00-ին կսկսվեն եզրափակիչ մենամարտերը:

Karen Demirchyan’s Sports & Concert Complex in Yerevan continues hosting the International Boxing Tournament.As the first deputy chairman of the Armenian National Olympic Committee Derenik Gabrielyan said in a conversation with a PanARMENIAN.Net reporter, tournaments of this scale largely contribute to the development of sports in Armenia, also promoting international awareness of the country’s culture and traditions.
“The tournament has been included on International Amateur Boxing Association (AIBA) calendar agenda. Our final aim is to achieve a ranking status for the tournament. We took our best efforts to organize the tournament on a high level; I’m glad to see the increased interest to our tournament as well as learn that the participants were happy with the event,” Gabrielyan said.
In 2010, the fist year of the tournament, Armenia hosted 105 boxers from 9 countries; in 2011 their number increased to 135 boxers form 16 states.