Ֆրանսիայի դեսպանատունը կշարունակի մշակութային ծրագրերը Հայաստանում, ապրիլի 15-ին լրագրողներին է հայտնել Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անրի Ռենոն: «Ավարտվեց Ֆրանկոֆոնիայի միամսյակը Հայաստանում, սակայն միջոցառումների շարքը կշարունակվի ողջ տարվա կտրվածքով»,- ասել է Ռենոն:
Հունիս ամսին սպասվում են երաժշտական տարաբնույթ միջոցառումներ, իսկ այս տարվա «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնին կմասնակցի ֆրանսիացի աշխարհահռչակ ռեժիսոր, ում անունը դեսպանը չցանկացավ հրապարակել: Այս տարվա նոյեմբեր ամսին տեղի կունենա կոլոկվիում, նվիրված մարդու իրավունքների պաշտպանությանը:
Այս ամենից բացի, դեսպանը շեշտեց, որ Հայաստանի անկախության 20-ամյակին Ֆրանսիայի դեսպանատունը պատրաստել է մեծ անակնկալ:

Посольство Франции продолжит осуществление культурных программ в Армении, 15 апреля сообщил журналистам посол Франции в Армении Анри Рено. “Завершился Месяц франкофонии в Армении, однако мероприятия будут продолжаться в течение всего года”,- сказал Рено.
В июне ожидаются различные музыкальные мероприятия, а в международном кинофестивале “Золотой абрикос” этого года примет участие всемирно известный французский режиссер, но кто именно, посол сказать отказался. В ноябре этого года состоится коллоквиум, посвященный защите прав человека.
Кроме этого, отметил Анри Рено, к 20-летию Независимости Армении посольство Франции готовит большой сюрприз.