Մայիսի 22-ին Մոսկվայում առաջին անգամ տեղի կունենա ջազ-դաշնակահար, կոմպոզիտոր Տիգրան Համասյանի մենահամերգը: Ինչպես հաղորդում է miasin.ru-ն, համերգի հատուկ հյուրերն են Ռուսաստանում հայտնի ջազ կատարողներ Մարիամ և Արմեն Մեհրաբովները:
Տիգրան Համասյանը ծնվել է 1987 թ. Գյումրի քաղաքում: Ավարտել է Երևանի Միքայել Միրզոյանի անվան երաժշտական դպրոցը, այնուհետև ընդունվել Պ. Չայկովսկու անվան երաժշտական ուսումնարան: Կարճ ժամանակ անց Համասյանը տեղափոխվում է Նյու Յորք: Բազում միջազգային ջազ փառատոնների մասնակից է և հաղթող:

16 Апрель 2011 - 11:11 AMT
22 мая в Москве впервые состоится сольный концерт джаз-пианиста и композитора Тиграна Амасяна. Специальными гостями концерта будут известные в России джазовые исполнители Мариам и Армен Меграбяны.
Тигран Амасян родился в 1987 г. в городе Гюмри. Закончил Ереванскую музыкальную школу имени Микаэла Мирзояна, а затем поступил в музыкальное училище им. П.И. Чайковского. Через короткий промежуток времени Амасян переехал в Нью-Йорк. Он является участником и победителем многих джазовых фестивалей, сообщает miasin.ru.