Ապրիլի 16-ին Երևանում ավարտվեց «Գագիկ Ծառուկյանի Գավաթ» բռնցքամարտի միջազգային առաջնությունը: 10 քաշային կարգերից 7-ում հաղթող ճանաչվեցին հայ մարզիկները, իսկ մնացած երեքում իրենց հավասարը չունեին ղազախ բռնցքամարտիկները:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռաֆայել Մեհրաբյանն ասաց, որ գոհ է արդյունքներից: «Այս մրցաշարը նախապատրաստական էր Եվրոպայի առաջնությունից առաջ և ինձ հնարավորություն ընձեռեց բռնցքամարտիկներին տեսնելու գործի մեջ: Վստահ եմ, որ նրանք լավագույն մարզական պատրաստությունը կունենան առաջնությունից առաջ»,- ընդգծեց Մեհրաբյանը:
Հայաստանի հավաքականի մարզչի խոսքով, բոլոր հայ բռնցքամարտիկները լավ մենամարտեր ցուցադրեցին, իսկ մինչև 81 և 91կգ քաշային կարգերում Հայաստանի հավաքականի անդամներ Անդրանիկ Հակոբյանն ու Ցոլակ Անանիկյանը բաց թողեցին առաջնությունը վնասվածքների պատճառով և պատրաստ կլինեն Եվրոպայի առաջնությանը: «Հնարավոր է` առանձին բռնցքամարտիկներ, որոնք ելույթ չունեցան այս մրցաշարում, կմասնակցեն այլ առաջնությունների: Հավաքականը նաև հավաքներ կունենա, որոնք տեղի կունենան Հայաստանում, Ուկրաինայում և Բելառուսիայում»,- նշեց Մեհրաբյանը:

16 апреля в Ереване завершился международный турнир по боксу “Кубок Гагика Царукяна”. Из 10 весовых категорий в 7 победителями стали армянские боксеры, а в остальных трех не имели себе равных казахские спортсмены.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении Рафаэль Меграбян сказал, что доволен результатом. “Этот турнир был подготовительным этапом перед чемпионатом Европы, поэтому турнир мне дал возможность в деле посмотреть боксеров. Уверен, что они достигнут лучшей фирмы перед чемпионатом ”, – подчеркнул Меграбян.
По словам наставника сборной Армении, все армянские боксеры показали хорошие поединки, а в весовых категориях до 81 и 91 кг основные члены сборной Армении Андраник Акопян и Цолак Ананикян пропустили турнир из-за травм и будут готовы к европейскому первенству: “Перед стартом чемпионата это был последний турнир для нас, возможно, отдельные боксеры, не выступившие в этом турнире, примут участие в других соревнованиях. У сборной будут также сборы, которые пройдут в Армении, Украине и Белоруссии”.