Ապրիլի 29-ին Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի կունենա Տանգոյի առաջին փառատոնը: Փառատոնին կմասնակցեն Օպերայի և բալետի սիմֆոնիկ նվագախումբը, որը կղեկավարի Ֆակունդո Ագուդինը Արգենտինայից: Փառատոնին կմասնակցի արգենտինացի աշխարհահռչակ բանդեոնիստ Մարչելո Նիսինմանը, դաշնակահար Արմեն Բաբախանյանը և Շմավոն Գրիգորյանը (ֆագոտ): Ծրագրում` Պիացոլլա, Նիսինման, Շոպեն, Վեբեր, Գինաստերա:
Մարչելո Նիսինմանը ծնվել է 1970 թվականին Բուենոս Այրեսում (Արգենտինա), այժմ ապրում և ստեղծագործում է Շվեյցարիայում: Մասնակցել է տանգոյի միջազգային փառատոններին Մեծ Բրիտանիայում, Ֆինլանդիայում, Հունգարիայում, Սերբիայում և այլուր:

16 Апрель 2011 - 12:57 AMT
29 апреля в Национальном академическом театре оперы и балета в Ереване состоится Первый фестиваль танго. В фестивале примут участие симфонический оркестр театра под руководством аргентинского дирижера Факундо Агудина, а также всемирно известный бандеонист Марчело Нисинман, пианист Армен Бабаханян и фаготист Шмавон Григорян. В программе Пьяццолла, Нисинман, Шопен, Вебер, Гинастера.
Марчело Нисинман родился в 1970 году в Буэнос-Айресе, сейчас живет и работает в Швейцарии. Принимал участие в международных фестивалях в Великобритании, Финляндии, Венгрии, Сербии и других странах.