Ապրիլի 22-ին Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում, SHERATON METECHI PALACE HOTEL-ի հատուկ միջոցառումների սրահում, տեղի է ունենալու հայտնի հայ դաշնակահար Հայկ Մելիքյանի մենահամերգը: Ծրագրում ընդգրկված են բացառապես հայ կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ, ինչպիսիք են Էդվարդ Միրզոյանի «Պոեմը», Արամ Խաչատրյանի «Տոկկատան», Գրիգոր Նարեկացու «Հավունը» Մելիքյանի վերամշակմամբ, Ղազարոս Սարյանի «Երեք վերջաբանները», Կոմիտասի «Օրորոցայինը», Հարություն Դելլալյանի Կոմիտասին նվիրված Սոնատը և Առնո Բաբաջանյանի «Վեց նկարները»:
Համերգի կազմակերպիչն է Վրաստանում հայերի ազգային կոնգրեսը:
Հայկ Մելիքյանը ծնվել է 1980 թվականին Երևանում: Սովորել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում Ալեքսանդր Գուրգենովի մոտ: Նա բազմաթիվ փառատոնների և մրցույթների դափնեկիր է, մասնավորապես Լևոն Սայանի, Կոնստանտին Օրբելյանի, Վալենտինո Բուչիի, Սայաթ-Նովայի անվան մրցույթների:

22 апреля в Тбилиси в зале Sheraton Metechi Palace Hotel состоится сольный концерт армянского пианиста Айка Меликяна. В программе – произведения лишь армянских композиторов: “Поэма” Эдварда Мирзояна, “Токката” Арама Хачатуряна, “Гавун” Григора Нарекаци в переработке Меликяна, “Три эпилога” Казароса Сарьяна, “Колыбельная” Комитаса, Соната Деллаляна, посвященная Комитасу и “Шесть Картин” Арно Бабаджаняна.
Организатор концерта – Национальный конгресс армян в Грузии.
Айк Меликян родился в 1980 году в Ереване. Учился у Александра Гургенова в Ереванской государственной консерватории им. Комитаса. Является лауреатом многих фестивалей и конкурсов, в частности, конкурсов имени Левона Саяна, Константина Орбеляна, Валентино Буччи, Саят-Новы.