Աբներ Մարեսը (Մեքսիկա) պատրաստվում է թեթևագույն քաշային կարգում IBF վարկածով չեմպիոն Ջոզեֆ Ագբեկոյի դեմ մենամարտին, որը տեղի կունենա ապրիլի 24-ին Լոս Անջելեսի Nokia Theater-ում: Մրցաշարի երկրորդ մենամարտում Վիկ Դարչինյանը կհանդիպի Յոնի Պերեսի հետ (Կոլումբիա):
«Ես սովորաբար չեմ հետևում իմ մրցակիցների մենամարտերին, քանի որ նրանք ամեն անգամ ռինգ են դուրս գալիս տարբեր ռազմավարությամբ: Սակայն, ես գիտեմ, որ Ագբեկոն կոշտ հարվածներ ունի և նա պրագմատիկ մարտիկ է: Ես մտադիր եմ օգուտ քաղել նրա սխալներից»-Մարեսի խոսքերն է մեջբերում fightnews.com-ը:
Ըստ Մարեսի, բոլորը տեսել են իր վերջին մենամարտերը Յոնի Պերեսի ու Վիկ Դարչինյանի հետ և նա միշտ ցանկանում է իշխել իր հակառակորդի հանդեպ և նրանից խելացի լինել:
Պերես-Դարչինյան մենամարտի մասին մեքսիկացի բռնցքամարտիկն ասել է հետևյալը. «Ակնկալվում է կոշտ պայքար, Դարչինյանին դուր են գալիս մրցակիցները, որոնք դիմակայում են իրեն: Յոնին երկար կհիշի այդ երեկոն: Սակայն, եթե նա ճնշում գործադրի, հայ բռնցքամարտիկն ի վիճակի չի լինի դիմակայել նրան: Կարող եմ ասել միայն, որ հիանալի մենամարտ է ակնկալվում»:

Абнер Марес (Мексика) готовится к поединку легчайшего веса против чемпиона по версии IBF Джозефа Агбеко (Гана), поединок состоится 24 апреля в “Nokia Theater” в Лос Анджелесе. Во втором поединке турнира Вик Дарчинян сразится с Йонни Пересом (Колумбия).
“Я обычно не наблюдаю за поединками моих соперников, поскольку они каждый раз выходят на ринг разными стратегиями. Но я знаю, что у Агбеко имеет жесткие удары, и он прагматичный борец. Я собираюсь извлечь выгоду из его ошибок ”,- слова Мареса передает fightnews.com.
По словам Мареса все видели его последние поединки против Йонни Переса и Вика Дарчиняна, и он всегда хочет доминировать над своим противником и быть умнее его.
О поединке Перес-Дарчинян мексиканский боксер сказал следующее: “Ожидается жестокая борьба, Дарчиняну нравятся соперники, которые противостоят ему, Йонни надолго запомнит этот вечер. Но если он будет прессинговать, армянский боксер будет не в силах противостоять ему. Только могу сказать, что ожидается великолепный поединок”.