Ապրիլի 19-ին Հայաստանի սամբոյի հավաքականը վերադարձավ Չեխիայից, որտեղ մասնակցում էր Եվրոպայի պատանեկան ու երիտասարդական առաջնությանը: Հայ սամբիստներին հաջովեց նվաճել 2 արծաթե և 5 բրոնզե մեդալ: Պատանիներից արծաթե մեդալակիրներ դարձան Ռազմիկ Պետոյանը (52 կգ ք/կ) և Հովհաննես Ալեքսանյանը (56 կգ ք/կ): Բրոնզե մեդալներ են նվաճել Գրրգոր Մխիթարյանը (48 կգ ք/կ), Ռաֆիկ Մանուկյանը (65 կգ ք/կ) և Ռոզա Խաչատրյանը (52 կգ ք/կ): Երիտասարդների առաջնությունում բրոնզե մեդալներ նվաճեցին Սերյոժա Ալեքսանյանը (57 կգ ք/կ) և Մհեր Կարապետյանը (82 կգ ք/կ):
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հայտնել Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայում, ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանը լավն է համարում Հայաստանի հավաքականի արդյունքները, սակայն, նրա կարծիքով, մրցավարների ոչ օբյեկտիվ աշխատանքի պատճառով, որոշ հայ սամբիստներ չկարողացան դառնալ Եվրոպայի չեմպիոններ:

19 Апрель 2011 - 09:48 AMT
19 апреля сборная Армении по самбо вернулась из Чехии, где принимала участие в юношеском и молодежном чемпионате Европы. Армянским самбистам удалось на европейском первенстве завоевать 2 серебряные и 5 бронзовых медалей.
Среди юношей серебряными медалистами стали Размик Петоян (в/к 52) и Оганнес Алексанян (в/к 56). Бронзовые медали на счету у Григора Мхитаряна (в/к 48), Рафика Манукяна (в/к 65) и Розы Хачатрян (в/к 52).
На молодежном чемпионате бронзовыми медалями отличились Сережа Алексанян (в/к 57) и Мгер Карапетян (в/к 82). Как PanARMENIAN.Net передали в пресс-службе Федерации самбо Армении, президент Федерации Левон Айрапетян результаты сборной Армении считает хорошими, но по его словам, из-за необъективной работы арбитров, некоторые армянские самбисты не смогли стать чемпионами Европы.