Դավիթ Նալբանդյանը երկու վիրահատություններից հետո վերադարձել է կորտ և անցել թեթև մարզումների: Մեկ օրում նա երկու ինտենսիվ մարզում է անցկացնում և փորձում է վերականգնել մարզավիճակը:
Ինչպես հայտնում է արգենտինահայ թենիսիստի երկրպագուների կայքը, պարզ է դարձել, որ նա բաց կթողնի Մադրիդի «Մասթերսը», հարցականի տակ է նաև նրա մասնակցությունը Հռոմի «Մասթերսին», որը կանցնի մայիսի սկզբին:
Թենիսիստի մամլո քարտուղար Բերնարդո Բալիերոն հայտարարել է, որ Նալբանդյանը վիրահատությունից հետո մեկ շաբաթ տենդով տառապեց, նրա ջերմությունը 38,5 էր: «Դավիթը սկսել է մարզումները անցած շաբաթ: Դուք կզարմանաք, տեսնելով նրան, նա շատ է նիհարել»,-ասել է Բալիերոն:

20 Апрель 2011 - 09:03 AMT
Давид Налбандян после перенесенных двух операций вернулся на корт и проводит легкие тренировки. Он за день проводит две интенсивные тренировки и пытается восстановить прежнюю физическую форму.
И как передает сайт болельщиков аргентинского теннисиста, стало ясно, что он пропустит Мастерс в Мадриде, под вопросом также его участие в римском Мастерсе, которые пройдут в начале мая.
Пресс-секретарь теннисиста Бернардо Бальеро заявил, что Налбандян после операции около недели болел лихорадкой, и температура была 38.5°C. “Давид начал подготовки только на прошлой неделе. Вы удивитесь, увидев его, поскольку он очень сильно похудел”,- сказал Бальеро.