Հայ բռնցքամարտիկ Վիկ Դարչինյանը և մեքսիկացի Աբներ Մարեսը բաց մարզում են անցկացրել Boxing Gym with Oscar de la Hoya-ում ԶԼՄ-ների համար: Բռնցքամարտիկները մրցաշարի շրջանակներում կմենամարտեն Յոնի Պերեսի ու Ջոզեֆ Ագբեկոյի հետ: Սակայն, Ագբեկոն վնասվածք է ստացել և ապրիլի 24-ի մենամարտը Մարեսի հետ կարող է չկայանալ:
Դարչինյանը հույս է հայտնել, որ մենամարտին ներկա կգնտնվեն իմ բազում հայրենակիցներ հայկական դրոշներով: «Նրանք ծանոթ են իմ ոճին և որ իմ մենամարտերը հետաքրքիր են անցնում: Ես վստահ եմ, որ կհաղթեմ Պերեսին: Ես ինձ ավելի ուժեղ եմ զգում, քան երբևէ»,-Դարչինյանին է մեջբերում fightnews.com-ը:
Բռնցքամարտիկն ասել է, որ Պերեսի հետ հանդիպումից հետո մտադիր է ռևանշ անցկացնել Մարեսի կամ Նոնիտո Դոների հետ:

Армянский боксер Вик Дарчинян и мексиканец Абнер Марес в “Boxing Gym with Oscar de la Hoya” провели открытую тренировку для СМИ. Боксеры в рамках турнира легчайшего веса проведут поединки против Йонни Переса и Джозефа Агбеко. Но Агбеко получил травму, и бой с Маресом может не состояться 24 апреля.
Дарчинян выразил надежду, что на поединке будет много его соотечественников с армянскими флагами. “Они знают мой стиль и то, что я показываю захватывающие поединки. Я очень уверен, что одержу победу над Пересом. Я чувствую себя более сильным, чем когда-либо”,- слова Дарчиняна передает fightnews.com.
Боксер сказал, что после встречи с Пересом он намерен провести матч – реванш против Мареса или Нонито Донейра.