Խնկո Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանում ընթացող Գրքի երևանյան 7-րդ տոնավաճառին այս տարի առաջին անգամ մասնակցում է Բեյրութի «Վահե Սեթյան» հրատարակչությունը: Տաղավարում ներկայացված է տարբեր բովանդակությամբ շուրջ 160 անուն գիրք: Հրատարակչության հայաստանյան ներկայացուցիչն է «Համազգային» հիմնադրամը:
Գրքի երևանյան 7-րդ տոնավաճառին այս տարի մասնակցում են ավելի քան 30 հրատարակչություններ, որոնք ներկայացնում են տարբեր բովանդակության հայերեն գրքեր` հեքիաթներ, գեղարվեստական գրականություն, բառարաններ, ճանաչողական և այլ գրականություն: Ցուցահանդեսը կազմակերպվել է Հրատարակիչների ազգային ասոցիացիայի կողմից: Բացի Լիբանանից, տոնավաճառին մասնակցում է նաև Իրանի Իսլամական Հանրապետության մշակութային կենտրոնը, որը ներկայանում է 78 անուն մանկական գրականությամբ:

21 Апрель 2011 - 11:35 AMT
На проходящей в Национальной детской библиотеке имени Хнко Апера 7-ой ереванской ярмарке книги в этом году впервые участвует типография “Ваге Сетян” из Бейрута. В павильоне представлено около 160 наименований книг. Армению в типографии представляет фонд “Амазгаин”.
В 7-ой ереванской ярмарке книги участвуют более 30 типографий, которые представляют армянские книги различного содержания: сказки, художественную литературу, словари, познавательную и др. литературу. Выставка организована Национальной ассоциацией издателей. Кроме Ливана, в ярмарке участвует также культурный центр Исламской Республики Иран, который представляет 78 наименований книг детской литературы.