Թբիլիսիի Պետրոս Ադամյանի անվան պետական հայկական դրամատիկական 150-ամյա պատմություն ունեցող թատրոնի շենքը կվերանորոգվի Վրաստանի մշակույթի, հուշարձանների պահպանության նախարարության կողմից: Լուրը հայտնի է դարձել ապրիլի 20-ին` ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի և Վրաստանի մշակույթի, հուշարձանների պահպանության նախարար Նիկոլոզ Ռուռուայի աշխատանքային հեռախոսազրույցի ընթացքում:
Մասնավորապես Ռուռուան Հասմիկ Պողոսյանին տեղեկացրել է, որ մշակույթի նախարարությունը Թբիլիսիի Պետրոս Ադամյանի անվան հայկական պետական դրամատիկական թատրոնի շենքի ամրակայման ու վերանորոգման աշխատանքների իրականացման համար հատկացրել է 1 մլն.200.000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք գումար և շուտով կսկսվեն շինարարական աշխատանքները (շենքը կառուցվել է 1936 թ. և վերանորոգվել է ընդամենը մեկ անգամ):
Բացի դրանից, Պետրոս Ադամյանի անվան դրամատիկական թատրոնի թատերախումբը վրացական իշխանությունների ֆինանսական աջակցությամբ հյուրախաղերով կմեկնի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ` տեղի հայ համայնքի հրավերով:

Ремонт здания Государственного армянского драматического театра имени Петроса Адамяна, имеющего 150-летнюю историю, будет осуществлен за счет министерства культуры и охраны памятников Грузии. Об этом стало известно 20 апреля в ходе телефонной беседы министра культуры Армении Асмик Погосян и министра культуры и охраны памятников Грузии Николоза Руруа.
В частности, Руруа заверил Асмик Погосян в том, что министерство культуры Грузии для проведения ремонтных работ здания Армянского государственного драматического театра имени Петроса Адамяна выделило 1,2 млн долларов и что уже очень скоро начнутся ремонтно-строительные работы (здание было построено в 1936 г. и с тех пор ремонтировалось один раз).
Кроме этого, труппа драматического театра имени Петроса Адамяна при финансовой поддержке грузинских властей и по приглашению армянской общины отправится с гастролями в Соединенные Штаты Америки.