2007-ին genocide.am կայքի բացումից ի վեր կայքն ունեցել է ավելի քան 400.000 այցելու: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանը: Նրա խոսքերով, ինտերնետ ռեսուրսների և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների օգտագործումը թանգարան-ինստիտուտի գլխավոր ուղղություներից է: Այդ առումով նա նշել է, որ Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված բոլոր կայքերից այդ կայքն ամենաշատ այցելություններն ունի: Դեմոյանը հաղորդել է, որ առաջիկայում կայքը հասանելի է լինելու նաև ֆրանսերեն և գերմաներեն լեզուներով:
Անդրադառնալով փետրվարին բացված Baku.am կայքին` Դեմոյանը նշել է, որ այդ կայք է այցելել ավելի քան 45.000 օգտագործող: Միաժամանակ, նա նշել է, որ կայքի բացման օրվանից ի վեր այն ենթարկվել է մի քանի հաքերային հարձակումների: Դեմոյանը գնահատել է այդ կայքը որպես Ադրբեջանի հակահայկական քարոզչության դեմ դիմակայության արդյունավետ գործիք: Հայկ Դեմոյանը նաև հաղորդել է, որ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտը չի դադարեցնի աշխատանքը հակահայկական քարոզչության դեմ պայքարում:
«Աշխատելով այդ ուղղությամբ` մենք ղեկավարվում ենք շատ լավ սկզբունքով` երբեք նախօրոք չխոսել պլանների մասին»,- ասել է Դեմոյանը:

23 Апрель 2011 - 10:10 AMT
Со дня открытия сайта genocide.am в 2007 году сайт посетило более 400000 пользователей. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил директор Музея-института Геноцида армян Айк Демоян. По его словам, использование Интернет-ресурсов и информационных технологий является одним из главных направлений работы музея-института. В этом контексте он заметил, что из всех сайтов, посвященных Геноциду армян, этот сайт самый посещаемый. Демоян сообщил, что в ближайшие годы сайт будет доступен также на французском и немецком языках.
Касаясь сайта Baku.am, который открылся в феврале, Демоян сказал, что этот сайт уже посетило более 45000 пользователей. При этом он заметил, что со дня открытия сайта уже было совершено несколько попыток взломать ресурс. Демоян оценил этот сайт как эффективный инструмент противостояния антиармянской пропаганде Азербайджана. Айк Демоян также сообщил, что Музей-институт Геноцида армян не приостановит работу в борьбе против антиармянской пропаганды.
“Работая в этом направлении, мы руководствуемся очень хорошим принципом – никогда заранее не говорить о своих планах”, – сказал директор музея-института.