Ապրիլի 24-ին Լոս Անջելեսի Nokia Theatre-ում տեղի ունեցած բռնցքամարտի երեկոյի ժամանակ, որի գլխավոր մենամարտում Վիկ Դարչինյանը հաղթեց Յոնի Պերեսին ու վերադարձրեց IBO-ի գոտին, ռինգ դուրս եկան նաև այլ հայ մարզիկներ:
Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի նախկին անդամ Ազատ Հովհաննիսյանն իր առաջին մենամարտն անցկացրեց պրոֆեսիոնալ ռինգում: Նրա մրցակիցն էր Խուան Ռեյեսը (ԱՄՆ), որը մրցավարների որոշմամբ հաղթեց 40-36, 40-36, 38-37 հաշվով, հայտնում է fightnews.com-ը:
«Ես շատ վատ եմ ինձ զգում, քանի որ չարդարացրեցի սպասումները, Ռեյեսը շատ ուժեղ մրցակից է, սակայն, ես դեռ կվերադառնամ և ցույց կտամ, թե ինչի եմ ընդունակ»,-ասել է հայ բռնցքամարտիկը, հայտնում է boxingnews24.com-ը:
Արտ Հովհաննիսյանը (13-0-1, 7 KO’s), ինչպես և Դարչինյանը, հինգերորդ ռաունդում հաղթեց մեքսիկացի Խոսե Ալվարո Լուգոյին:
«Ես ինձ հիանալի էի զգում և 10-ամսյա դադարից հետո կրկին պատրաստ են հաղթել»,-հաղթանակից հետո ասել է բռնցքամարտիկը:

24 Апрель 2011 - 08:59 AMT
24 апреля в “Nokia Theatre” в Лос-Анджелесе во время вечера бокса, в главном поединке которого Вик Дарчинян одержал победу над Йонни Пересом (Колумбия) и вернул себе пояс IBO, на ринг вышли и другие армянские боксеры.
Бывший член сборной Армении по боксу Азат Оганнисян провел свой первый поединок на профессиональном ринге. Его соперником был Хуан Рейес (США), который победил по решению судей со счетом 40-36, 40-36, 38-37, передает fightnews.com.
“Я ужасно чувствую себя, поскольку всех подвел. Рейес очень сильный соперник, но я еще вернусь и покажу, на что способен”, – слова армянского боксера передает boxingnews24.com.
Арт Оганнисян (13-0-1, 7 KO’s), как и Дарчинян, в пятом раунде одержал победу над мексиканцем Хосе Алваро Луго.
“Я чувствовал себя великолепно, и после 10-месячного перерыва снова готов побеждать”, – после победы отметил боксер.