Ապրիլի 24-ին Թուրքիայի մայրաքաղաքի «Արենա» մարզապալատում տեղի ունեցավ World Children’s Gams փառատոնի հանդիսավոր բացումը: Խաղերի խորհրդանիշն է դարձել Վանա կատուն: Խաղերը անց են կացվում առաջին անգամ, կազմակերպիչն է հանդիսանում Անկարայի քաղաքապետարանը և Թուրքիայի սպորտի նախարարությունը: Հնադիսավոր բացմանը ներկա էր Թուքիայի վարչապետ Էրդողանը:
Խաղերին մասնակցում ենն 90 երկրների 1997-98թթ. ծնված դեռահասներ: Այս միջոցառմանը Հայաստանը ներկայացված է ձյուդոյի հավաքական կազմով թվով 14 մարզիկ, 4 մարզիչ և 2 ղեկավար, ինչպես նաև մեծ թենիսից 2 տղա և 2 աղջիկ իրնեց մարզիչներով: Վաղը ապրիլի 25-ին իրենց ելույթները կսկսեն թենիսիստները, իսկ ձյուդոիստները տատամի դուրս կգան ապրիլի 28-29-ին, PanARMENIAN.Net-ին են հայտնել Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունում:

25 Апрель 2011 - 09:00 AMT
24 апреля в Анкаре в спортивном дворце “Арена” стартовал первый фестиваль "World Children’s Games”. Символом игр стала Ванская кошка. Турнир организовали мэрия Анкары и министерство спорта Турции. На церемонии открытия присутствовал премьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган.
В соревнованиях принимают участие дзюдоисты, родившиеся 1997-98 гг, из 90 стран. В этом мероприятие Армения представлена 14 дзюдоистами и четырьмя теннисистами. 25 апреля выступления начнут теннисисты, а дзюдоисты выйдут на татами 28 и 29 апреля, PanARMENIAN.Net передали в пресс-службе Федерации дзюдо Армении.