Գրոսմայստեր Սերգեյ Մովսիսյանը «Սանկտ Պետերբուրգ» թիմի կազմում բրոնզե մեդալ է նվաճել Օլգինկա քաղաքում ավարտված Ռուսաստանի ակումբային առաջնությունում:
Գրոսմայստեր Սերգեյ Կասպարովը (Բելառուս) Նորվեգիայի Ֆագերնես քաղաքում ավարտված օփենում 9 հնարավորից վաստակեց 6,5 միավոր եւ գրավեց 2-րդ տեղը: Կասպարովը միայն կես միավորով ետ մնաց հաղթողից` գրոսմայստեր Սերգեյ Տիվյակովից (Հոլանդիա):
ՖԻԴԵ-ի վարպետ Տաթեւ Աբրահամյանը Սենթ Լուիսում անցկացվող ԱՄՆ-ի կանանց առաջնության կիսաեզրափակիչում հանդիպում է գրոսմայստեր Քամիլա Բագինսկայտեի հետ: Մրցախաղի առաջին պարտիայում Աբրահամյանը պարտվեց, բայց երկրորդում հաղթանակի հասավ: Մրցախաղի հիմնական հանդիպումների հաշիվն է 1:1, եւ այսօր մրցակիցները կանցկացնեն լրացուցիչ պարտիաներ:

Armenian GM Sergei Movsesian with Saint-Petersburg club won bronze in the Russian Team Chess Championship held in Olginka, Russia.
Another Armenian GM Sergey Kasparov (Belarus) scored 6.5 points out of 9 possible to finish 2nd in an international chess tournament in Fagernes, Norway. Kasparov was only half a point behind the winner, GM Sergei Tiviakov (Netherlands), armchess.am reported.
Armenian WFM Tatev Abrahamyan will rival WGM Camilla Baginskaite in a semi-final of the U.S. Women’s Chess Championship. Their current score is 1:1, thus the winner will be decided on April 25.