«Աշոտը զեկույց է ներկայացրել ոստիկանություն, և Անդրեասյանի դեմ հարուցված գործը հետաքննվում է Երևան քաղաքի ոստիկանության Շահումյանի բաժանմունքում: Ոստիկանությունը դեպքի վայրում էր պատահարից անմիջապես հետո: Մեր ֆոտոլրագրողն Անդրեասյանին լուսանկարում էր 10-12 մետր հեռավորությունից, ինչը չէր խանգարում նրա աշխատանքին»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել totalfootball.am-ի գլխավոր խմբագիր և տնօրեն Հայկ Պետրոսյանը:
Ապրիլի 23-ին Հայաստանի առաջնության 6-րդ տուրի «Արարատ» – «Փյունիկ» խաղի ընդմիջմանը «Արարատի» գլխավոր մարզիչ, «Արարատ-73»-ի ֆուտբոլիստ Արկադի Անդրեասյանը և նրան ուղեկցող անձինք ծեծել են totalfootball.am կայքի ֆոտոլրագրող Աշոտ Առուշանյանին: Անդրեասյանը հարձակվել է լուսանկարչի վրա, ծեծել է նրան ու պահանջելէ ջնջել իր լուսանկարները: Ավելի ուշ Առուշանյանը շտապ օգնության մեքենայով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Առուշանյանը ուղեղի ցնցում է ստացել և ծնոտադիմային վնասվածք: Միջադեպի առնչությամբ քրեական գործ է հարուցվել, սակայն չհաստատված տվյալնելով Անդրեասյանը գիշերն անց է կացրել ոստիկանության բաժանմունքում:
Իսկ «Արարատի» երկրպագուներն Անդրեասյանի հրաժարականն են պահանջում ընթացիկ առաջնությունում վատ արդյունքների պատճառով: Նրանք նաև գտնում են, որ մարզիչը նման վարքով ակումբի անվան հետ է խաղում:

“Ашот подал рапорт в полицию, и дело против Андриасяна расследуется в Шаумянском отделении полиции города Еревана. Полиция была на месте сразу после происшествия. Наш фотограф снимал Андриасяна с расстояния 10-12 метров, что не мешало его работе”, – сказал корреспонденту PanARMENIAN.Net главный редактор и директор totalfootball.am Айк Петросян.
23 апреля во время перерыва матча 6 тура чемпионата Армении «Арарат» – «Пюник» наставник «Арарата», обладатель Кубка СССР и чемпион СССР Аркадий Андриасян и сопровождающие его люди избили 19-летнего фотокорреспондента Ашотa Арушанянa, вследствие чего он получил легкое сотрясение мозга и челюстно-лицевую травму. По словам Петросяна, первым ударил Андриасян, а затем к нему присоединились и другие, двое из них держали фотографа, а трое наносили удары. По инциденту заведено уголовное дело.
А болельщики “Арарата” требуют отставки Андриасяна из-за плохих результатов на текущем чемпионате. Они считают также, что тренер своим поведением играет с репутацией клуба.