«Աշոտը զեկույց է ներկայացրել ոստիկանություն, և Անդրեասյանի դեմ հարուցված գործը հետաքննվում է Երևան քաղաքի ոստիկանության Շահումյանի բաժանմունքում: Ոստիկանությունը դեպքի վայրում էր պատահարից անմիջապես հետո: Մեր ֆոտոլրագրողն Անդրեասյանին լուսանկարում էր 10-12 մետր հեռավորությունից, ինչը չէր խանգարում նրա աշխատանքին»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել totalfootball.am-ի գլխավոր խմբագիր և տնօրեն Հայկ Պետրոսյանը:
Ապրիլի 23-ին Հայաստանի առաջնության 6-րդ տուրի «Արարատ» – «Փյունիկ» խաղի ընդմիջմանը «Արարատի» գլխավոր մարզիչ, «Արարատ-73»-ի ֆուտբոլիստ Արկադի Անդրեասյանը և նրան ուղեկցող անձինք ծեծել են totalfootball.am կայքի ֆոտոլրագրող Աշոտ Առուշանյանին: Անդրեասյանը հարձակվել է լուսանկարչի վրա, ծեծել է նրան ու պահանջելէ ջնջել իր լուսանկարները: Ավելի ուշ Առուշանյանը շտապ օգնության մեքենայով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Առուշանյանը ուղեղի ցնցում է ստացել և ծնոտադիմային վնասվածք: Միջադեպի առնչությամբ քրեական գործ է հարուցվել, սակայն չհաստատված տվյալնելով Անդրեասյանը գիշերն անց է կացրել ոստիկանության բաժանմունքում:
Իսկ «Արարատի» երկրպագուներն Անդրեասյանի հրաժարականն են պահանջում ընթացիկ առաջնությունում վատ արդյունքների պատճառով: Նրանք նաև գտնում են, որ մարզիչը նման վարքով ակումբի անվան հետ է խաղում:

Editor-in-Chief and Director of totalfootball.am Hayk Petrosyan said that Ashot Arushanyan submitted a report to the police, and the case against Andreasyan is investigated by Shahumyan police station of Yerevan.
“Policemen were on the site immediately after the incident. Our photojournalist was taking pictures of Andreasyan at a distance of 10-12m, what did not hinder his work,” Petrosyan told a PanARMENIAN.Net reporter.
During a break of Ararat-Puinik match of Armenian championship 6th round on April 23, Ararat coach Arkady Andreasyan and several more people who were with him beat severely a 19-year-old photojournalist of totalfootball.am website Ashot Arushanyan.
Andreasyan attacked Arushanyan and demanded that the latter erase some photos of him.The photojournalist was taken to hospital with concussion of the brain and maxillofacial trauma. A criminal case was initiated.
Meanwhile, fans of Ararat FC demand Andreasyan’s resignation due to the club’s current bad results. They also believe that Ararat coach discredits the football club with a similar behavior.