Inside Facebook-ը, Facebook-ի նորությունների և վերլուծությունների պաշտոնական աղբյուրը, ապրիլի 26-ին հայտարարել է նոր սոցիալական փլագինի՝ «ուղարկել» կոճակի գործարկման մասին։
Այս կոճակը հնարավորություն է տալիս կիսել լիքները նամակի տեսքով՝ ընտրելով կոնկրետ ընկերների։
Փլագինը պարունակում է նաև «հավանել» կոճակը։ «Ուղարկել» կոճակը հայտնվում է «հավանել» կոճակի կողքին։
Facebook-ի արտադրանքի գծով մենեջեր Աուստին Հաուգենը հայտարարել է. « Երբ մենք գործարկեցինք «հավանել» կոճակը, այն դարձավ հաղորդման հիանալի գործիք, բայց այն չէր կարող փոխարինել կիսելու կոճակը՝ հատկապես կոնկրետ մարդկանց հետ»։
Facebook-ի Developer blog-ը տեղեկացնում է, թե ինչպես տեղադրել նոր սոցիալական փլագինը՝ «ուղարկել» կոճակը, կայքերում։ Արդեն 50 կայք, ինչպես օրինակ Wall street Journal-ի և The Washington Post-ի կայքերը, այսօրվանից կօգտագործեն այս սոցիալական փլագինը։

Inside Facebook, the leading source of news and analysis on Facebook, announced about the release of Facebook’s new social plugin – “Send” button.
This button gives a possibility to share links as a message with certain people (choosing friends). The plugin includes like button as well. The Send button appears next to like button.
Facebook Platform Product Manager Austin Haugen said: “Since we first launched Like button, it’s been a great tool for broadcasting, but it never nailed the use case to share something relevant to certain people.”
The Developer blog of Facebook says how to add like/send button to websites. Already 50 websites like Wall street Journal and The Washington Post added this button to their websites.