Երևանի Հովհ. Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոնն ապրիլի 11-ին Մոսկվայում մասնակցել է «Դիմակ պլյուս» չորրորդ միջազգային թատերական փառատոնին՝ Նարինե Գրիգորյանի «Թռիչք քաղաքի վրայով» ներկայացումով: «Ներկայացումը շատ լավ ընդունվեց, այն հայերեն լեզվով էր, չկային ռուսերեն տիտրեր, և պարզապես ռուսերեն լեզվով անոտացիա էր ներկայացված ռուս հանդիսատեսին: Ներկայացումը շատ լավն է, այն հրապուրում է և ձայնային տեմբրով, պլաստիկայով և դա չի կարող չգրավել»,-PanARMENIAN.Net ի թղթակցին է ասել թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Ռուբեն Բաբայանը:
Նարինե Գրիգորյանի «Թռիչք քաղաքի վրայով» ներկայացումը պատմում է կույր աղջկա մտապատկերում կամ երևակայության մեջ տեղ գտած պատկերների, զգայական աշխարհի մասին: Դերակատարներն են Նարինե Գրիգորյանը և Սերգեյ Թովմասյանը:
Երևանի տիկնիկային թատրոնը բացի տիկնիկային ներկայացումներից, ունի նաև դասական ներկայացումներ մեծահասակների համար: Այն արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ ներկայանում է նշված փառատոնին: 2010 թ. Հայաստանը ներկայացրել էր նույն թատրոնից Զարուհի Անտոնյանի «Ամպից պոկված հեքիաթը» ներկայացումը:
«Դիմակ պլյուս» միջազգային թատերական փառատոնը «Ոսկե դրմակ» ռուսաստանյան հանրապետական թատերական փառատոնի մասն է կազմում, որի շրջանակներում հրավիրվում են ներկայացուցիչներ տարբեր երկրներից:

26 Апрель 2011 - 12:00 AMT
Государственный кукольный театр имени О. Туманяна принял участие в стартовавшем 11 апреля в Москве четвертом международном театральном фестивале “Маска плюс” и представил спектакль Нарине Григорян ”Полет над городом”. “Спектакль был очень хорошо принят, он был на армянском языке, не было русских титров, просто русскому зрителю были предоставлены аннотации на русском языке. Спектакль очень хорош, он привлекает тембром, пластикой, он не может не понравиться”,- сказал корреспонденту PanARMENIAN.Net художественный руководитель театра Рубен Бабаян.
Спектакль рассказывает о чувствах и мысленных образах, рожденных в воображении слепой девушки, о ее внутренних переживаниях. Главные роли исполняют Нарине Григорян и Сергей Товмасян.
Помимо кукольных спектаклей у Кукольного театра в репертуаре есть также и классические спектакли для взрослого зрителя. Он уже второй год подряд участвует в этом фестивале. В 2010 году Армению представлял тот же театр со спектаклем Заруи Антонян “Сказка, спустившаяся с облака”.
Международный театральный фестиваль “Маска плюс” является частью российского республиканского театрального фестиваля “Золотая маска”, для участия в котором приглашаются участники из разных стран мира.