Ապրիլի 27-ին աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանը կվիրահատվի, այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը:
Ապրիլի 26-ին «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում ծանրորդուհուն են այցելել Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, սպորտի ու երիտասարդության հարցերի նախարար Արթուր Պետրոսյանը և առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանը:
«Նրանք խորհրդակցել են բժիշկների հետ: Ծառուկյանը խնդրել է բժիշկներին իրազեկել իրեն հետագա գործողությունների անհրաժեշտության մասին վերջնական որոշում կայացնելուն պես: Նա խոստացել է նաև, որ անհրաժեշտության դեպքում ՀԱՕԿ-ը Նազիկ Ավդալյանին բուժման կգործուղի արտերկիր»,-ասել է Ներսիսյանը:
Ծանրամարտի աշխարհի չեմպիոն Նազիկ Ավդալյանն ապրիլի 26-ին ավտովթարի է ենթարկվել Գյումրի-Վանաձոր մայրուղու վրա: Ծանրամարտիկը ողնաշարի վնասվածք և բազմաթիվ կոտրվածքներ է ստացել: Մարզուհուն Երևանի «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն են տեղափոխել, որտեղ ճշգրիտ ախտորոշում կտան: Նազիկ Ավդալյանը 2008 թվականի ծանրամարտի Եվրոպայի չեմպիոն է, 2009-ի Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր, իսկ 2010-ին Գոյանգում (Հարավային Կորեա) աշխարհի չեմպիոն դարձավ: Աշխարհի առաջնությունից հետո Ավդալյանը վնասվածքի պատճառով մի քանի մրցաշար բաց թողեց, իսկ արդեն 2011 թվականին մասնակցեց Հայաստանի առաջնությանն ու հաղթեց: Նա արդեն պատրաստվում էր 2011 թվականի աշխարհի առաջնությանը, որը տեղի կունենա Փարիզում և վարկանիշային է լինելու:

World weightlifting champ Nazik Avdalyan will undergo a surgery on Wednesday, April 27.
On Tuesday, president of the Armenian National Olympic Committee (ANOC) Gagik Tsarukyan, Minister of Sport and Youth Affairs Arthur Petrosyan and Ministers of Healthcare harutyun Kushkyan visited Avdalyan at Erebuni medical center.
“They consulted with doctors and Mr. Tsarukyan asked to inform him about the checkup results immediately after the final diagnosis is made. He also promised to finance a treatment abroad in case of necessity,” weightlifting women’s team coach Artashes Nersisyan told a PanARMENIAN.Net reporter.
Avdalyan got in a car crash in April 26 on Yerevan-Gyumri motorway. She was taken to a Gyumri hospital with multiple bone fractures and a spine injury and later transferred to Yerevan's Erebuni medical centre for additional examination.
2008 European champion and 2009 European championship silver winner, Nazik Avdalyan won the world champion’s title in Goyang, South Korea. Then she missed several tournament because of an injury. Returning, she won the Armenian championship and started training for the 2011 world championship.