Երևանում Apple կենտրոնը հանդիսանում է Apple ընկերության authorized reseller-ը (պաշտոնական գործընկեր)։ Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասաց Apple կենտրոնի տնօրեն Էռնեստ Մարդոյանը։
Էռնեստ Մարդոյանի խոսքով Apple-ի կողմից Հայաստան պաշտոնապես iPad դեռ մուտք չի գործել.«Մենք տեղյակ չենք, թե երբ և ինչ քանակությամբ Apple-ը պաշտոնապես կներմուծի iPad 1-ը և 2-ը ԱՊՀ երկրներ»։
Նշենք, որ Apple-ն արդեն iPad 2-ը ԱՄՆ-ից հետո պաշտոնապես ներմուծել է 25 երկիր՝ Ավստրալիա, Ավստրիա, Բելգիա, Կանադա, Չեխիա, Դանիա, Ֆինլանդիա, Ֆրանսիա, Գերմանիա, Հունաստան, Հունգարիա, Իսլանդիա, Իռլանդիա, Իտալիա, Լյուքսեմբուրգ, Մեքսիկա, Նիդեռլանդներ, Նոր Զելանդիա, Նորվեգիա, Լեհաստան, Պորտուգալիա, Իսպանիա, Շվեդիա, Շվեցարիա և Մեծ Բրիտանիա։

29 Апрель 2011 - 11:08 AMT
Центром Apple в Ереване является authorized reseller компании Apple (официальный партнер). Об этом сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net директор центра Apple Эрнест Мардоян.
По словам Эрнеста Мардояна, в Ереван со стороны Apple официально не было завезено ни одного iPad: “Мы не владеем информацией о том, когда и в каких количествах Apple поставит iPad 1 и 2 в страны СНГ”.
Отметим, что Apple уже в 25 стран мира официально вывез из США iPad 2: в Австралию, Австрию, Бельгию, Канаду, Чехию, Данию, Финляндию, Францию, Германию, Грецию, Венгрию, Исландию, Ирландию, Италию, Люксембург, Мексику, Нидерланды, Новую Зеландию, Норвегию, Польшу, Португалию, Испанию, Швецию, Швейцарию и Великобританию.