Այսօր Nokia-ն թողարկել է N8 հեռախոսի վարդագույն սերիան։ Այս մասին գրում է Nokia-ի պաշտոնական բլոգը։
Ռեյչել Բելը, Nokia-ի ավագ դիզայները գրում է. «Հետևելով հսկայական քանակությամբ գույների մասին արձագանքներին, մենք այսօր թողարկեցինք Nokia N8-ի վարդագույնը»։
Հայաստանի «Nokia» բջջային հեռախոսների կենտրոնի վաճառքի տնօրեն Վազգեն Բախշեցյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեց, որ Nokia N8-ի վարդագույն թողարկումը սիմվոլիկ քանակությամբ կբերվի Հայաստան։
«Հայաստանում վարդագույնը պահանջարկ չունի, այն չի վաճառվում, սև-ն է, որ բոլորը գնում են։ Nokia N8-ը լուրջ հեռախոս է, բիզնես ոճի հեռախոս է։ Իսկ գործարար մարդիկ գույներին չեն նայում։ Ստանալու դեպքում շատ քիչ՝ սիմվոլիկ քանակությամբ կստանանք»,- ասաց Վազգեն Բախշեցյանը։

Сегодня Nokia выпустила серию розовых N8 мобильных телефонов. Об этом пишет официальный блог Nokia.
Главный дизайнер Nokia Рэйчел Белл пишет: “Изучив многочисленные отклики о цвете телефонов, мы сегодня выпустили розовые Nokia N8”.
Директор центра продажи сотовых телефонов «Nokia» в Армении Вазген Бахшецян сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net, что розовые Nokia N8 будут завезены в Армению в малом количестве.
“В Армении розовый цвет телефона не популярен, наш покупатель предпочитает черные телефоны. Nokia N8 – серьезный телефон в бизнес-стиле. А деловые люди не обращают внимания на цвет. Если и получим, то в малом количестве – чисто символически”, – сказал Вазген Бахшецян.