2011-ի առաջին եռամսյակում Հայաստանում տեղեկատվական և հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների ծավալները կազմել են 45.6 մլրդ դրամ` 2010-ի նույն շրջանի համեմատ կրճատվելով 0.6 տոկոսով:
Միաժամանակ, ինչպես հայտնում է Հայաստանի ազգային վիճակագրական ծառայությունը, հանրապետությունում հաշվետու շրջանում արտադրվել է 355 մլն դրամի արտադրանք, ինչը քիչ է 2010-ի ցուցանիշից 3.3 տոկոսով: Տեղեկատվական և հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների վաճառքի ծավալներն առաջին եռամսյակում կազմել են 5.7 մլրդ դրամ, ինչը բարձր է 2010-ի նույն շրջանից 54.2 տոկոսով:
Ընթացիկ տարվա հունվար-մարտ ամիսներին այդ ոլորտում տրամադրվող ծառայությունների ծավալը կազմել է 39.6 մլրդ դրամ, ինչը 4.9 տոկոսով քիչ է 2010-ի ցուցանիշից, ՏՏ ոլորտում տրամադրվել է 35.4 մլրդ դրամի ծառայություն, ինչը քիչ է 2010-ի ցուցանիշից 4.1 տոկոսով:

3 Май 2011 - 06:25 AMT
Объемы продаж информационных и телекоммуникационных технологий в Армении в первом квартале 2011 года увеличились на 54,2%
За первый квартал 2011 года объемы информационных и телекоммуникационных технологий в Армении составили 45,6 млрд. драмов, сократившись по сравнению с аналогичным периодом 2010 год на 0,6%.
При этом, как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в республике в отчетный период было произведено данной продукции на 355 млн. драмов, что меньше показателя 2010 года на 3,3%. Объемы продаж информационных и телекоммуникационных технологий в первом квартале составили 5,7 млрд. драмов, что выше показателя аналогичного периода 2010 года на 54,2%.
За январь-март текущего года в республике объемы предоставленных услуг в этой сфере составили 39,6 млрд. драмов, что на 4,9% меньше показателя 2010 года, в том числе, в сфере телекоммуникационных технологий было предоставлено услуг на 35,4 млрд. драмов, что меньше показателя 2010 года на 4,1%.