Մայիսի 6-ին Երևանի «ՄԻԿԱ» մարզասրահում կկայանա ՀՁՖ–ի երիտասարդական գավաթի խաղարկությունը: Նախատեսված 7 տղաների և 3 աղջիկների քաշային կարգերում հայտավորված են 8 աղջիկներ և 126 տղաներ: Այս տարվա բոլոր միջազգային մրցաշարերից ՀՀ ձյուդոյի երիտասարդական հավաքականը տուն է վերադարձել մեդալներով: Գավաթի խաղարկության նպատակներից է համալրել երիտասարդական հավաքականը և նախապատրաստվել հետագա մրցաշարերին:
Մայիսի 7 «ՄԻԿԱ» մարզասրահում տեղի կունենա «ՆՈՐ ԱՍՏՂԻ» թիմային գավաթի 4-րդ խաղարկությունը 1996-97թթ ծնված պատանիների միջև, իսկ 8-ին Շուշի ազատագրման 19 ամյակին նվիրված դեռահասների հանրապետական մրցաշար, Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը:

6 мая в спортивном зале “Мика” пройдет розыгрыш молодежного кубка Армении по дзюдо. В 7 весовых категориях среди молодежи и в трех – среди девушек заявлены 134 спортсмена, сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации дзюдо Армении.
Цель турнира – сформировать молодежную сборную Армении, которая будет готовиться к международным турнирам.
А 7 мая опять в “Мика” пройдет четвертый розыгрыш командного Кубка “Новая звезда”. В нем выступят дзюдоисты, родившиеся 1996-1997 годах. 8 мая состоится республиканский турнир, посвященный 19-летию освобождения Шуши.