Հայաստանի սամբոյի հավաքականը գլխավոր մարզիչ Գուրգեն Սևոյանի գլխավորությամբ մեկնեց Թբիլիսի` Վրաստանի հավաքականի հետ համատեղ ուսումնամարզական հավաք անցկացնելու, ապա` Բուլղարիա մեկնելու և մայիսի 12-ից 16-ը Սոֆիա քաղաքում կայանալիք Սամբոյի Եվրոպայի 2011թ. առաջնությանը մասնակցելու համար:
Մարզական սամբոյում հանդես են գալու հետևյալ մարզիկները` Տիգրան Կիրակոսյան` 52 կգ քաշային կարգ, Վահան Վարդանյան` 57 կգ ք/կ, Փայլակ Վարդազարյան` 62 կգ ք/կ, Անդրանիկ Նաղդալյան` 68 կգ ք/կ, Աշոտ Դանիելյան` 74 կգ ք/կ, Մավրիկ Նասիբյան` 82 կգ ք/կ, Ռուզաննա Սարգսյան` 48 կգ ք/կ:
Մարտական սամբոյում` Վաչիկ Վարդանյան` 68 կգ ք/կ, Մուշեղ Օսիպյան` 82 կգ ք/կ, հաղորդում է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը:

6 Май 2011 - 09:24 AMT
Сборная Армении по самбо отправилась в Тбилиси, где проведет совместный учебно-тренировочный сбор со сборной Грузии. Армянскую сборную возглавляет Гурген Севоян.
Армянские самбисты готовятся к чемпионату Европы, который пройдет 12-16 мая в Софии. В спортивном самбо выступят следующие самбисты: Тигран Киракосян (в/к 52), Ваан Варданян (в/к 57), Пайлак Вардазарян (в/к 62), Андраник Нагдалян (в/к 68), Ашот Даниелян (в/к 74), Маврик Насибян (в/к 82) и Рузанна Саркисян (в/к 48).
В боевом самбо Армению представят Вачик Варданян (в/к 68) и Мушег Осипян (в/к 82), сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации самбо Армении.