Ռուսաստանցի Ալեքսադնր Գրիշչուկը, մեկնաբանելով երկրորդ պարտիան Լևոն Արոնյանի հետ, ասել է, որ առաջնախաղում նա դիրքային առավելություն ուներ:
«Սակայն, Արոնյանը, որը սևերով էր խաղում, զարգացման առավելություն ուներ, որի հաշվին էլ ցանկանում էր ինչ-որ բան մտածել: Ինձ չհաջողվեց դրան խանգարել, դիրքերը հավասարվեցին և ոչ ոքի ստացվեց»,-մեջբերում է Գրիշչուկին sovsport.ru-ն:
Հայ գրոսմայստերը նշել է, որ սևերով խաղալիս միշտ ձգտում է ոչ ոքի ավարտել պարտիան: «Ես գոհ եմ, որ երկրորդ պարտիան Գրիշչուկի հետ արագ ավարտվեց և հանգստանալու և հաջորդ պարտիային պատրաստվելու ժամանակ կա»:
Քառորդ եզրափակչի առաջին պարտիաները շախմատիստներն ոչ ոքի ավարտեցին, իսկ երրորդ հանդիպումը տեղի կունենա մայիսի 7-ին:

Российский шахматист Александр Грищук, прокомментировав вторую ничью в четвертьфинале претендентов за звание чемпиона мира с Левоном Ароняном, сказал, что после дебюта у него был позиционный перевес.
“Но у Ароняна, который играл черными, было преимущество в развитии, за счет чего он и хотел что-то придумать. В партии мне не удалось этому воспрепятствовать, и позиция уравнялась, получилась ничья”,- слова Грищука передает sovsport.ru.
Армянский гроссмейстер отметил, что в матчевой ситуации черными шахматисты всегда старается сыграть вничью: “Я доволен тем, что партия закончилась достаточно быстро и есть время для отдыха и подготовки к следующей партии”.