Մայիսի 6-ին ԱՄՆ-ի Օհայո նահանգի Քլիվլենդ քաղաքի Սբ. Գրիգոր Նարեկացի եկեղեցում կայացել է դաշնակահար Հրանտ Բագրազյանի մենահամերգը: Համերգում հնչել են Բեթհովենի, Շումանի, Լիստի և Կոմիտասի դաշնամուրային ստեղծագործությունները:
Ինչպես հաղորդում է Cleveland.com-ը, hամերգը կազմակերպվել է Օհայոյի կանանց կոմիտեի կողմից:
Հրանտ Բագրազյանը ծնվել է Երևանում, ավարտել է Չայկովսկու անվան երաժշտական դպրոցը, այնուհետև ավարտել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիան: Մասնակցել է բազմաթիվ տեղական և միջազգային երաժշտական մրցույթների ու փառատոնների, իսկ 2007 թ-ին արժանացել Արամ Խաչատրյանի անվան միջազգային դաշնամուրային մրցույթում 3-րդ տեղի:Այժմ նա Քլիվլենդի երաժշտական ինստիտուտի ուսանող է:

The Women’s Guild of St. Gregory of Narek in Cleveland, Ohio, hosted a spring musical event in the form of a special piano recital on May 6.
The recital featured Hrant Bagrazyan, an accomplished pianist and student at The Cleveland Institute of Music, according to Cleveland.com.
Bagrazyan is a native of Yerevan, Armenia, who started playing piano at the age of 6. He entered the Tchaikovsky Music School in Yerevan in 1992 and studied at the State Conservatory from 2002-2009. He has participated and won several prizes in piano competitions in Europe and Armenia including third place in the 2007 Aram Khachaturian International Piano competition.
The evening included works from Beethoven, Schumann, Liszt and Komidas. A wine and cheese reception followed.