Հենարան մամուլի ակումբից տեղեկացնում են, որ քիչ առաջ Henaran.am լրատվական կայքը ենթարկվել է հաքերային հարձակման: Հաքերները կայքի գլխավոր էջում գրել են իսլամի հիմնական կարգախոսը՝ Չկա այլ աստված Ալլահից բացի եւ Մուհամմադը նրա մարգարեն է:
«Ամիսներ առաջ Henaran.am կայքը երկու անգամ հարձակման էր ենթարկվել ադրբեջանցի հաքերների կողմից: Չի բացառվում, որ այս անգամ էլ հաքերային ավանտյուրայի հեղինակները ադրբեջանցիներն են, ինչի մասին վկայում է անգրագետ արաբերենով եւ ուղղագրական սխալներով գրված տեքստը»,- գրում է Հենարան ակումբն իր տարածած հաղորդագրության մեջ։
Տեղեկատվության անվտանգության մասնագետ Սամվել Մարտիրոսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասաց, որ քանի որ կայքը միայն հայերեն բովանդակություն ունի, դժվար թե հաքերների նպատակը տեղեկատվական հոսքը կանգնեցնելը լիներ. «Հաշվի առնելով, որ կես տարվա մեջ կայքը 3 անգամ կոտրել են, նշանակում է, որ կայքը խնդիր ունի ուժեղացնելու պաշտպանությունը։ Հաքերների թիրախը սովորաբար հեշտ կոտրվող կայքերն են։ Եվ այս պահին կարևոր չէ, թե ով է կոտրել այն»։

Recently, Henaran.am information website was subjected to hacker attack. Hackers posted “There is no God but Allah and Muhammad is His Messenger” Islamic commandment d on website homepage, Henaran press club reported.
Several months ago, the website was hacked by Azerbaijanis. Henaran report does not rule out that Azeri hackers are behind current attack, with a wrongly spelled text to prove the supposition.
In a conversation with a PanARMENIAN.Net reporter, media security expert Samvel Martirosyan expressed doubts over the hackers’ targeting the information content, since the website is purely Armenian. “Considering the website has been hacked thrice over the half year, security strengthening is a must. Attackers often target easily hacked sites. So at present, it’s unimportant who the hackers are,” he said.