Հենարան մամուլի ակումբից տեղեկացնում են, որ քիչ առաջ Henaran.am լրատվական կայքը ենթարկվել է հաքերային հարձակման: Հաքերները կայքի գլխավոր էջում գրել են իսլամի հիմնական կարգախոսը՝ Չկա այլ աստված Ալլահից բացի եւ Մուհամմադը նրա մարգարեն է:
«Ամիսներ առաջ Henaran.am կայքը երկու անգամ հարձակման էր ենթարկվել ադրբեջանցի հաքերների կողմից: Չի բացառվում, որ այս անգամ էլ հաքերային ավանտյուրայի հեղինակները ադրբեջանցիներն են, ինչի մասին վկայում է անգրագետ արաբերենով եւ ուղղագրական սխալներով գրված տեքստը»,- գրում է Հենարան ակումբն իր տարածած հաղորդագրության մեջ։
Տեղեկատվության անվտանգության մասնագետ Սամվել Մարտիրոսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասաց, որ քանի որ կայքը միայն հայերեն բովանդակություն ունի, դժվար թե հաքերների նպատակը տեղեկատվական հոսքը կանգնեցնելը լիներ. «Հաշվի առնելով, որ կես տարվա մեջ կայքը 3 անգամ կոտրել են, նշանակում է, որ կայքը խնդիր ունի ուժեղացնելու պաշտպանությունը։ Հաքերների թիրախը սովորաբար հեշտ կոտրվող կայքերն են։ Եվ այս պահին կարևոր չէ, թե ով է կոտրել այն»։

7 Май 2011 - 11:08 AMT
Из пресс-клуба Энаран сообщают, что недавно информационный сайт Henaran.am подвергся хакерской атаке. На главной страничке хакеры написали основную заповедь ислама: “Нет бога кроме Аллаха и Мухаммед – пророк его”.
“Несколько месяцев назад сайт Henaran.am уже подвергался атаке со стороны азербайджанских хакеров. Не исключено, что и в этот раз авторами хакерской авантюры являются азербайджанцы, о чем свидетельствует неграмотно написанный текст”, – пишет клуб Энаран.
Специалист по безопасности СМИ Самвел Мартиросян сказал корреспонденту PanARMENIAN.Net, что поскольку сайт исключительно на армянском языке, вряд ли целью хакеров был поток информации: “Учитывая, что сайт за последние полгода уже трижды взламывали, можем сказать, что сайт нуждается в усилении защиты. Жертвами хакеров зачастую становятся легко взламываемые сайты. И на данный момент совершенно неважно, кто именно взломал их”.