Մայիսի 7-ին Դոնեցկի ակումբը «Դոնբաս-Արենայում» պարտության մատնեց «Մետալուրգի» ֆուտբոլիստներին և այդպիսով վաղաժամ դարձավ Ուկրաինայի չեմպիոն, քանի որ եզրափակչից երեք տուր առաջ «Դինամոյի» և «Շախտյորի» միջև տարբերությունը 8 միավոր է կազմում:
«Շախտյորի» կազմում չեմպիոն դարձավ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիկ Մխիթարյանը: Նա հայտնեց, որ չէր ուզում, որպեսզի «Շախտյորը» չեմպիոն դառնար իր նախկին թիմի՝ «Մետալուրգի» հանդեպ հաղթանակով:
«Ասեմ, որ չէի ուզում չեմպիոն դառնալ «Մետալուրգի» հանդեպ հաղթանակով, բայց այդպես ստացվեց, և մենք պետք է ամեն ինչ անեինք այս խաղում հաղթելու համար: Առջևում մեզ դեռ երեք բարդ հանդիպում է սպասվում, և չնայած, որ այս հանդիպումն արդեն ամեն ինչ որոշեց, մենք զգոնությունը չենք կորցնի: Այժմ մենք պետք է գործադրենք բոլոր ջանքերը, որպեսզի դուրս գանք Ուկրաինայի Գավաթի եզրափակիչ»,- ընդգծել է Մխիթարյանը «Շախտյորի» պաշտոնական կայքին տված հարցազրույցում, հաղորդում է championat.ru-ն:

On May 7, FC Shakhtar Donetsk defeated FC Metalurh Donetsk at the Donbass Arena, being crowned Ukrainian champions ahead of time.
Armenian midfielder Henrikh Mkhitaryan of FC Shakhtar Donetsk said after the match that he had not wanted to win the championship in the match with his former club – Metalurh Donetsk, FC Shakhtar said on its official website.
"I must say I had not wanted to win the championship in the game vs Metalurh, but this is football, and we had to do everything to win this game. There are three difficult matches to be played, and despite of Shakhtar securing a title we will remain focused. Now we must make every effort to reach the Ukrainian Cup final," said Mkhitaryan.