«Եվրատեսիլ 2011»-ի հայաստանյան մասնակից երգչուհի Էմմին իր ելույթը մտադիր է նվիրել հանրահայտ հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամին: Այդ մասին երգչուհին խոստովանել է Esctoday կայքին տված հարցազրույցում: Ընդ որում` նա նշել է, որ մտադիր է բառացիորեն պայքարել հաղթանակի համար: Էմմին հաղորդել է նաև, որ մայիսի 14-ին` «Եվրատեսիլ 2011»-ի եզրափակչի օրը, Արթուր Աբրահամը նույնպես ռինգ է դուրս գալու, սակայն դա երգչուհու ռինգը չի լինելու, որը ստեղծվելու է ելույթի ժամանակ:
Հայաստանյան երգչուհու համարը խոստանում է բավական վառ ու տպավորիչ լինել: Ողջ շոուն ուղեկցվում է էներգետիկ պարով, որում ներառված են Քոչարի ազգային պարի տարրեր:
Մայիսի 10-ին Գերմանիայի Դյուսելդորֆ քաղաքում տեղի կունենա «Եվրատեսիլ 2011»-ի առաջին կիսաեզրափակիչը: Արդեն հայտնի են ելույթ ունեցող մասնակիցների հաջորդական համարները, մասնակիցների թվում են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Վրաստանի ներկայացուցիչները:
Հայաստանը Եվրատեսիլում ներկայացնում է երգչուհի Էմմին, որը հանդես է գալու «Boom-Boom» երգով (երաժշտությունը` Apricota խումբ, խոսքերը` Սոսի Խանիկյան, գործիքավորումը` Արա Թորոսյան):

10 Май 2011 - 14:16 AMT
Армянская участница «Евровидения 2011» певица Эмми намерена посвятить свое выступление известному армянскому боксеру Артуру Абрахаму. Об этом певица призналась в интервью сайту Esctoday. При этом она отметила, что в буквальном смысле намерена бороться за победу. Армянская певица также сообщила, что 14 мая в день финала «Евровидения 2011», Артур Абрахам также выйдет на ринг, однако это не будет ринг самой певицы, который будет создан во время ее выступления.
Номер армянской певицы обещает быть довольно зажигательным и ярким. Все шоу сопровождается энергичным танцем, в который включены национальные элементы танца Кочари.
10 мая в Дюссельдорфе (Германия) состоится первый полуфинал конкурса «Евровидение 2011». Названы порядковые номера выступающих участников, среди которых представители Армении, России, Азербайджана и Грузии.
Эмми на конкурсе “Евровидение 2011” представит песню под названием “Boom-Boom” (музыка – группа Apricota, слова – Соси Ханикян, аранжировка – Ара Торосян).