Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը բաց է թողել Նիցցայի մրցաշարը և Փարիզի «Ռոլան Գարոսը»: Թենիսիստի ներկայացուցիչ Բերնարդո Բալյերոն բացատրել է դա նրանով, որ Նալբանդյանը ֆիզիկապես դեռ պատրաստ չէ մրցաշարերի:
«Վիրահատությունից հետո Դավիթը կավի վրա խաղի պրակտիկա չի ստացել և որոշել է հանդես չգալ այդ մրցաշարերում և շարունակել վերականգնումը: Այդպիսով, նա վերադառնալու է մեծ Տուր լավագույն մարզավիճակում»,- Բալյերոյի խոսքերը հաղորդում է Նալբանդյանի երկրպագուների պաշտոնական կայքը:
Բալյերոն նշել է, որ թենիսիստը վերադառնալու է կորտ հունիսին և մասնակցելու է Լոնդոնի «Queen's Club» մրցաշարին: Այն տեղի է ունենալու հունիսի 6-12-ը և, այսպես ասած, նախապատրաստական է լինելու Ուիմբլդոնից առաջ, որը մեկնարկում է հունիսի 20-ին: Թենիսիստի ներկայացուցչի խոսքերով, Նալբանդյանը խաղալու է նաև Դևիսի գավաթի քառորդ եզրափակչում, որտեղ Արգենտինայի հավաքականը հանդես է գալու Ղազախստանի հավաքականի դեմ:

11 Май 2011 - 08:58 AMT
Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян пропустит турниры в Ницце и “Ролан Гаррос” в Париже. Представитель теннисиста Бернардо Бальеро объяснил это тем, что Налбандян физически пока не готов к турнирам.
“После операции Давид не получал практики матча на глине, и решил не играть в этих турнирах и продолжить восстановление. Таким образом, он вернется в большой Тур в лучшей форме”,- слова Бальеро передает сайт болельщиков Налбандяна.
Бальеро отметил, что теннисист вернется на корт в июне и примет участие на турнире “Queen's Club” в Лондоне. Турнир пройдет с 6 по 12 июня и будет, так сказать, подготовительным перед Уимблдондом, который стартует 20 июня. По словам представителя теннисиста, Налбандян сыграет и в четвертьфинале Кубка Дэвиса, где сборная Аргентины сыграет против сборной Казахстана.